ARIN-WCA tarmog'ining Boshqaruv guruhi yig'ilishi
Joriy yilning 19 noyabr kuni G'arbiy va Markaziy Osiyo davlatlarining aktivlarni qaytarish bo'yicha idoralararo tarmog'i (ARIN-WCA) Boshqaruv guruhining navbatdagi yig'ilishi o'tkazilib,
ushbu tadbir tarmoqning doimiy Kotibiyati sifatida Bosh prokuratura Akademiyasi tomonidan tashkillashtirildi.
Mazkur yig'ilish videokonferentsaloqa shaklida, Qirg'iz Respublikasi Bosh prokuraturasi vakillari raisligida o'tkazilib, unda Boshqaruv guruhi a'zolari hamda guruhning doimiy kuzatuvchisi bo'lgan BMTning Giyohvandlik va jinoyatchilik bo'yicha boshqarmasi hududiy koordinatori D.Kampisi ishtirok etdi.
Shuningdek yig'ilishga ekspertlik hamroxlik xorijiy mutaxassislar D.Tomas va F.Raffreylar tomonidan amalga oshirildi.
Boshqaruv guruhi a'zolari ARIN-WCA tarmog'ining Ahdlashuv bayonoti hamda yig'ilish kun tartibiga ko'ra 2021 yilda tarmoqda raislikni amalga oshirish va Boshqaruv guruhi tarkibini yangilash, shuningdek ARIN-WCAda kuzatuvchi maqomini belgilash kabi masalalarni ko'rib chiqdi.

Заседание Руководящей группы сети ARIN-WCA
19 ноября состоялось очередное заседание Руководящей группы Межведомственной сети по возвращению активов Западной и Центральной Азии (ARIN-WCA), организованное Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан в качестве Секретариата Сети.
В заседании, проведенном в формате видеоконференцсвязи под председательством представителей Генеральной прокуратуры Кыргызской Республики, приняли участие члены Руководящей группы, а также УНП ООН в качестве постоянного наблюдателя в лице регионального координатора Д. Камписи.
Экспертное сопровождение заседания осуществлено со стороны привлеченных зарубежных специалистов Сети Д. Томас и Ф. Раффрея.
Члены Руководящей группы в соответствии с Заявлением о намерениях Сети и повесткой заседания рассмотрели вопросы о Председательстве в Сети в 2021 году, обновлении состава Руководящей группы и придании статуса наблюдателя в ARIN-WCA.