Malayziya Elchisi bilan uchrashuv
2020 yilning 23 noyabr kuni Akademiya rahbariyati Malayziyaning O'zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi janob Xendi Assan bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Muzokaralar doirasida tomonlar Malayziya korrupsiyaga qarshi Akademiyasi bilan o'zaro hamkorlik qilish, qo'shma treninglar tashkil etish, shuningdek huquqiy hamkorlik sohasida O'zbekiston Respublikasi Hukumati va Malayziya Hukumati o'rtasida Anglashuv memorandumida belgilangan malaka oshirish va tajriba almashish borasidagi qoidalarini amalga oshirish muhokama qilindi.
Tomonlar muhokama etilgan loyihalarning amalga oshirilishi yuzasidan o'zaro kelishuvga erishib, o'zaro manfaatli sohalarda boshqa masalalarda ko'maklashishga tayyorliklarini bildirdilar.

Встреча с Послом Малайзии
23 ноября 2020 года состоялась встреча руководства Академии с Чрезвычайным и Полномочным Послом Малайзии в Узбекистане г-ном Хенди Ассаном.
В рамках переговоров обсуждены возможности двустороннего сотрудничества Академии с Малазийской антикоррупционной академией, организации совместных тренингов, а также реализации положений Меморандума о взаимопонимании между Правительством Республики Узбекистан и Правительством Малайзии в сфере правового сотрудничества, затрагивающих вопросы повышения квалификации и обмена опытом, при содействии Посольства.
Стороны выразили обоюдное согласие по реализации обсуждаемых направлений, а также готовность в содействии по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.