Jamiyatdagi viktimlashtirish holatini o'rganish bo'yicha qo'shma loyihani amalga oshirish ishlari
“Farg'ona vodiysida yoshlar ijtimoiy uyg'unlik uchun” loyihasini amalga oshirish doirasida viktimlashtirish tadqiqotini o'tkazishda hamkorlik qilish uchun buyurtma taqdim etgan kompaniyalar, Bosh prokuratura Akademiyasi hamda BMT GJBning Markaziy Osiyodagi Mintaqaviy vakolatxonasi vakillari, xalqaro va mahalliy ekspertlar ishtirokida videokonferentsaloqa vositasida tenderoldi uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida ariza komaniyalar taqdim etgan takliflari ko'rib chiqildi, ularga tender o'tkazish talablari va unda ishtirok etish uchun zarur bo'lgan hujjatlar haqida ma'lumot berildi.
Bundan tashqari, mahalliy ekspertlar, shuningdek, viktimologiya sohasi mutaxassislari – Tilburg universiteti professorlari Yan Van Deyk hamda Djon Van Kasteringlar tomonidan kompaniyalar vakillariga qator tavsiya va takliflar bildirilib, tender o'tkazish bo'yicha ularni qiziqtirgan barcha savollarga javob berildi.

Работа по реализации совместного проекта по исследованию виктимизации в обществе
В рамках реализации проекта «Молодежь за социальную гармонию в Ферганской долине» состоялась предтендерная встреча с участием компаний, подавших заявки на оказание содействия в проведении исследования виктимизации, а также представителей Академии Генеральной прокуратуры, Регионального представительства УНП ООН в Центральной Азии, международных и национальных экспертов посредством видеоконференцсвязи.
В ходе встречи рассмотрены предложения компаний, подавших заявки, разъяснены условия проведения и перечень документов, необходимых для участия в тендере.
Кроме того, национальными, а также зарубежными специалистами по виктимологии – профессорами Тилбургского университета (Нидерланды) Яном Ван Дейком и Джоном Ван Кастерингом озвучен ряд рекомендаций и требований представителям компаний,  а также даны исчерпывающие ответы на все интересующие вопросы по проведению тендера.