Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish bo'yicha malaka oshirish kursi yakunlandi
Bosh prokuratura Akademiyasi tomonidan Bosh prokuratura huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish Departamenti bilan hamkorlikda o'tkazilgan jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish masalalari bo'yicha notariuslar uchun navbatdagi masofaviy malaka oshirish kursi yakunlandi.
Mazkur kurs Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga, terrorizmni moliyalashtirishga va ommaviy qirg'in qurolini tarqatishni moliyalashtirishga qarshi kurashish bo'yicha idoralararo komissiyaning topshirig'i ijrosini ta'minlash doirasida tashkil etildi.
Kurs dasturi jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashishning ustuvor masalalari, ushbu sohadagi xalqaro standartlar, jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirish bilan bog'liq shubhali faoliyatni tahlil qilish masalalarini qamrab oldi.

Завершился курс повышения квалификации по противодействию отмыванию денег и финансированию терроризма
Академией Генеральной прокуратуры совместно с Департаментом по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре закончен очередной дистанционной курс повышения квалификации нотариусов по вопросам противодействия отмыванию денег и финансированию терроризма.
Данный курс организован в рамках исполнения поручения Межведомственной комиссии по противодействию легализации доходов, полученных от преступной деятельности, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения.
Программа курса охватила приоритетные вопросы ПОД/ФТ, международные стандарты в данной области, вопросы проведения анализа подозрительной деятельности, связанной с легализацией доходов, полученных преступным путем.