“Prokuratura polvoni” turnirida ishtirok etildi
2020 yil 24 dekabr kuni O'zbekiston Kurash Federatsiyasi va Bosh Prokuratura hamkorligida prokuratura xodimlari o'rtasida “Prokuratura polvoni” turniri o'tkazildi.
Turnir prokuratura xodimlarining jismoniy tayyorgarligini oshirishda kurashni asosiy sport turi sifatida tatbiq etish maqsadida tashkil etildi.
Mazkur turnirda ayollar o'rtasida 63 kilogrammdan yuqori vazn toifasida Bosh prokuratura Akademiyasi Til o'rgatish kafedrasi boshlig'i S.R.Kurbanova g'oliblikni qo'lga kiritdi.
Musobaqa g'olibi diplom va esdalik sovg'alar bilan taqdirlandi, shuningdek mamlakatimiz davlat organlari, muassasalari va tashkilotlari xodimlari o'rtasida bo'lib o'tadigan “O'zbek polvoni” respublika musobaqasida ishtirok etish uchun yo'llanmani qo'lga kiritd

Участие в турнире «Прокуратура полвони»
Национальной Федерацией кураша Узбекистана и Генеральной прокуратурой 24 декабря 2020 года организован турнир по курашу «Прокуратура полвони» среди сотрудников органов прокуратуры.
Турнир организован в целях внедрения национального вида спорта кураш, как основного вида спорта, способствующего повышению уровня физической подготовки сотрудников прокуратуры.
Победителем турнира среди женщин в весовой категории свыше 63 килограммов была признана начальник кафедры языковой подготовки Академии Генеральной прокуратуры С.Курбанова.
Победительница награждена дипломом и памятным призом, а также получила право на участие в турнире «Узбек полвони», который проводится среди сотрудников государственных органов, учреждений и организаций республики.