O'zbekiston xalqaro islom akademiyasi bilan hamkorlik davom etmoqda
Bosh prokuraturasi Akademiyasi tomonidan 2020 yil dekabr oyida O'zbekiston xalqaro islom akademiyasi huzuridagi Imom Moturidiy xalqaro ilmiy-tadqiqot markazi xodimlari uchun O'zbekiston xalqaro islom akademiyasi bilan imzolangan hamkorlik to'g'risidagi shartnoma hamda chora-tadbirlar rejasi doirasida tashkil qilingan malaka oshirish kursi yakunlandi.
O'quv kursi doirasida markaz xodimlarining huquqiy bilimlarini yanada oshirishga qaratilgan maxsus ishlab chiqilgan o'quv dasturi asosida Akademiya mutaxassislari tomonidan zamonaviy pedagogik va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarni qo'llagan holda o'quv mashg'ulotlari o'tkazildi.
Kurs yakuni bo'yicha Imom Moturidiy xalqaro ilmiy-tadqiqot markazi rahbariyati tomonidan Akademiyaga kitoblar jamlanmasi taqdim etildi.

Продолжение сотрудничества с Международной исламской академией Узбекистана
Завершился курс повышения квалификации сотрудников Международного научно-исследовательского центра Имама Матуриди при Международной исламской академии Узбекистана, организованный Академией Генеральной прокуратуры в декабре 2020 года  в рамках реализации Соглашения о сотрудничестве с Международной исламской академией Узбекистана.
В рамках учебного курса, на основе специально разработанной учебной программы, направленной  на совершенствование правовых знаний сотрудников центра, сотрудниками Академии проведены учебные занятия с применением современных педагогических и информационно-коммуникационных технологий.
По завершению курса руководством международного научно-исследовательского центра Имама Матуриди сотрудникам Академии вручен сборник книг.