ARIN-WCA tarmog‘i Boshqaruv guruhining yig‘ilishi o‘tkazildi
2021 yil 1 mart kuni Bosh prokuratura Akademiyasi G‘arbiy va Markaziy Osiyo davlatlarining aktivlarni qaytarish bo‘yicha idoralararo tarmog‘i (ARIN-WCA) Kotibiyati vazifasini amalga oshirishi doirasida BMTning Narkotik moddalar va jinoyatchilik bo‘yicha boshqarmasi (UNODC) bilan hamkorlikda mazkur tarmoq Boshqaruv guruhi a'zolarining navbatdagi yig‘ilishini tashkillashtirdi.
Yig‘ilish videokonferensaloqa vositasida o‘tkazilib, unda Boshqaruv guruhi a'zolari – Pokiston, Turkmaniston, Eron va O‘zbekiston vakillari, UNODC hududiy loyiha koordinatori Danilo Kampisi hamda xalqaro ekspert Djill Tomas ishtirok etishdi.
ARIN-WCA Kotibiyati sifatida Bosh prokuratura Akademiyasi Boshqaruv guruhi a'zolarini tarmoqni boshqarish doirasida 2020 yilda amalga oshirilgan ishlar bilan tanishtirib, kelgusidagi muhim rejalar to‘g‘risida xabardor qildi.
Yig‘ilish yakunlariga ko‘ra ARIN-WCA faoliyatini takomillashtirish bo‘yicha amalga oshirilishi kerak bo‘lgan muhim vazifa va tadbirlar belgilab olindi.

Проведено заседание Руководящей группы сети ARIN-WCA
1 марта 2021 года Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан, выполняющей функцию Секретариата Межведомственной сети по возвращению активов Западной и Центральной Азии (ARIN-WCA), совместно с Управлением ООН по наркотикам и преступности (УНП ООН) организовано заседание Руководящей группы данной сети.
Заседание проведено в формате видеоконференцсвязи, с участием членов Руководящей группы ARIN-WCA – контактных лиц от Ирана, Пакистана, Туркменистана и Узбекистана, регионального координатора УНП ООН Данило Камписи, а также зарубежного эксперта по возврату активов Джилл Томас.
Представители Академии Генеральной прокуратуры от лица Секретариата ARIN-WCA проинформировали участников Руководящей группы о проделанной работе по администрированию деятельности Сети в 2020 году и дальнейших приоритетных планах.
По итогам заседания Руководящей группой определены приоритетные задачи и мероприятия в рамках ARIN-WCA.