Rossiya OTM konsortsiumi vakillari bilan uchrashuv
Inson huquqlari bo'yicha O‘zbekiston Respublikasining Milliy strategiyasida belgilangan vazifalarga muvofiq, Bosh prokuratura akademiyasi, Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi, TDYUU, JIDU «Inson huquqlariga oid xalqaro huquq» mutaxassisligi bo‘yicha qo‘shma magistratura yo‘nalishini (konsortsium) joriy qilish ustida tayyorgarlik ishlarini olib bormoqda.
Shu munosabat bilan, videoanjuman orqali "Inson huquqlarini xalqaro himoya qilish" qo‘shma magistrlik dasturini amalga oshiruvchi Rossiya universitetlari konsortsiumi, BMTning Inson huquqlari bo‘yicha Oliy Komissarining Markaziy Osiyodagi mintaqaviy vakolatxonasi vakillari bilan Bosh prokuratura Akademiyasi, TDYUU, JIDU xodimlari ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbir ishtirokchilari Konsortsiumning asosiy maqsad va vazifalari, ta'lim jarayonini tashkil etish va nazorat qilish tajribasi, uning mazmuni hamda idoralararo o‘zaro hamkorlik masalalarini hal etish, konsortsium doirasida akademik mobillik, uning xalqaro hamkorligi bilan tanishtirildi.

Встреча с представителями Консорциума ВУЗов России
Академия Генеральной прокуратуры совместно с ТГЮУ и УМЭД и при поддержке Национального центра по правам человека ведут подготовительную работу по внедрению совместной магистерской программы (консорциума) по специальности «Международное право прав человека» в рамках реализации Национальной стратегии Республики Узбекистан по правам человека.
В этой связи, посредством видео конференцсвязи состоялась встреча представителей УВКПЧ ООН и Консорциума ВУЗов России, реализующих магистерскую программу «Международная защита прав человека»,  с сотрудниками Академии Генеральной прокуратуры, ТГЮУ и УМЭД.
Участники обсудили основные цели и задачи Консорциума, вопросы организации и контроля учебного процесса, его содержания, межведомственного взаимодействия и академической мобильности в рамках Консорциума и международного сотрудничества. Российские коллеги поделились своим опытом осуществления такой программы.