Барқарор ривожланишнинг миллий мақсад ва вазифаларни амалга оширилиши юзасидан ишчи йиғилишлар
Бош прокуратура Академияси томонидан Барқарор ривожланиш мақсадларининг “Самарали бошқарув” экспертлар гуруҳининг ишчи органи сифатида гуруҳ таркибидаги давлат органлари ва БМТнинг
БРМ индикаторларига масъул ташкилотлари, жамғармалари ва агентликлари вакиллари иштирокида ишчи учрашувлар ҳафталиги ташкил этилди.
Хусусан, биринчи учрашувда Узбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Жамоат хавфсизлиги департаменти Йўл ҳаракати хавфсизлиги хизмати вакиллари билан БРМнинг 3.6.1 индикатори, яъни йўл-транспорт ҳодисаси натижасидаги ўлим коэффициентини камайтириш бўйича амалга оширилган ишлар муҳокама қилинди.
Шунингдек, Ички ишлар вазирлиги томонидан йўл-транспорт ҳодисаси натижасида юзага келган ўлим ҳолатлари тўғрисида эълон қилинган статистика ва Жаҳон соғлиқни сақлаш ташкилотининг ҳисоботида келтирилган рақамлардаги тафовутлар ва бунга сабаб бўлган омиллар бўйича фикр алмашинилди.
БМТ агентликлари вакиллари мазкур индикаторлар бўйича амалга оширилаётган лойиҳалар бўйича ахборот берди.
Учрашув якунида иштирокчилар мазкур йўналишдаги ишларни мувофиқлаштирган ҳолда ташкил қилиш кераклигини таъкидлаб, келгусида ҳамкорликни янада кучайтиришга келишиб олди.

Рабочие встречи по реализации национальных целей и задач в области устойчивого развития
Академия Генеральной прокуратуры в качестве рабочего органа экспертной группы «Эффективное управление» Целей устойчивого развития организовала неделю рабочих встреч с участием представителей, входящих в данную группу государственных органов, а также организаций, агентств, фондов и программ ООН ответственных за индикаторы ЦУР.
В частности, на первой встрече с представителями Службы безопасности дорожного движения Департамента общественной безопасности МВД Республики Узбекистан обсуждено проделанные работы по индикатору 3.6.1 ЦУР (снижение смертности от дорожно-транспортных происшествий).
Также, стороны обменялись мнениями об опубликованной МВД статистике смертности в ДТП и расхождениях цифр, а также касающихся факторах приведенных в отчете Всемирной организации здравоохранения.
Участниками встречи была представлена информация о проектах, реализуемых представителями агентств ООН по данным индикаторам.
В итоге встречи экспертами отмечено, что следует согласовать данные проекты, также согласовано укрепить сотрудничество в этом направлении.