Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ҳузуридаги Илмий кенгашнинг навбатдаги йиғилишида Академия мустақил изланувчиси М.Абдухакимовнинг 12.00.07 – “Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура” ихтисослиги бўйича “Ер тўғрисидаги қонун ҳужжатларининг ижроси устидан прокурор назоратини такомиллаштириш масалалари” мавзусида юридик фанлар бўйича фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун тайёрлаган диссертациясининг ҳимояси бўлиб ўтди.
Тадқиқот доирасида ер тўғрисидаги қонун ҳужжатлари ижроси устидан прокурор назоратини ташкил этишни ҳуқуқий тартибга солиш бўйича назарий қоидалар ва амалий тавсиялар ишлаб чиқилган.
Академия жамоаси Муродулло Абдухакимовни диссертацияни муваффақиятли ҳимоя қилганлиги билан табриклайди ва келгусидаги илмий ва касбий фаолиятида улкан зафарлар тилайди!

В ходе очередного заседания Научного совета Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоялась защита диссертации на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам самостоятельного соискателя Академии М.Абдухакимова на тему: «Вопросы совершенствования прокурорского надзора за исполнением земельного законодательства» по специальности «12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура».
В рамках исследования разработаны теоретические нормы и практические рекомендации по правовому регулированию организации прокурорского надзора за исполнением земельного законодательства.
По результатам защиты диссертации, членами Научного совета соискатель рекомендован к присвоению учёной степени доктора философии по юридическим наукам (PhD).
Коллектив Академии поздравляет Муродулло Абдухакимова с успешной защитой диссертации и желает дальнейших успехов в научной и профессиональной деятельности!