Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ҳузуридаги Илмий кенгашнинг навбатдаги йиғилишида Академия мустақил изланувчиси М.Абдухакимовнинг 12.00.07 – “Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура” ихтисослиги бўйича “Ер тўғрисидаги қонун ҳужжатларининг ижроси устидан прокурор назоратини такомиллаштириш масалалари” мавзусида юридик фанлар бўйича фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун тайёрлаган диссертациясининг ҳимояси бўлиб ўтди.
Тадқиқот доирасида ер тўғрисидаги қонун ҳужжатлари ижроси устидан прокурор назоратини ташкил этишни ҳуқуқий тартибга солиш бўйича назарий қоидалар ва амалий тавсиялар ишлаб чиқилган.
Академия жамоаси Муродулло Абдухакимовни диссертацияни муваффақиятли ҳимоя қилганлиги билан табриклайди ва келгусидаги илмий ва касбий фаолиятида улкан зафарлар тилайди!

The defense of dissertation work
During the meeting of the Scientific Council at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, the independent researcher M. Abdulkhakimov successfully defended his dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in the specialty 12.00.07 - "Judicial Power. Prosecutorial Supervision. Organization of Law Enforcement Activities. Advocacy" on the topic "Issues of Improving Prosecutor's Supervision over the Implementation of Legislative Acts on Criminal Law".
The research was conducted within the framework of legal norms and practical recommendations for organizing prosecutor's supervision over the implementation of legislative acts on criminal law.
Based on the results of the dissertation defense, the members of the Council considered it worthy for the candidate to be awarded the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in the field of legal sciences.
The academy community congratulates Murodullo Abdulkhakimov on the successful defense of his dissertation and wishes him great achievements in his future scientific and professional activities!