Коррупцияга қарши курашиш масалалари бўйича навбатдаги семинар ўтказилди
Академия томонидан “Ўзсаноатқурилишбанк” акциядорлик тижорат банкида “Тижорат банкларида коррупцияга қарши курашиш менежмент тизими” мавзусида семинар ташкил этилди.
Семинардан кўзланган мақсад банклар ўртасида коррупцияга қарши курашиш соҳасида ижобий тажриба алмашиш бўлиб, тадбирда “Ўзсаноатқурилишбанк” АТБ, давлат улушига эга банкларнинг масъул ходимлари, шунингдек Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси, Коррупцияга қарши курашиш агентлиги ва Ҳисоб палатаси вакиллари иштирок этди.
Семинарда Академиянинг Коррупцияга қарши курашиш илмий-таълим маркази бошлиғи в.в.б. Х.Турсунбеков қатнашиб, коррупцияга оид ҳуқуқбузарликлар содир этилганлиги учун миллий қонунчиликда ҳамда халқаро тажрибада белгиланган жавобгарликлар, мамлакатимизда жавобгарлик муқаррарлигини таъминлаш бўйича амалга оширилаётган ислоҳотлар ҳақида атрофлича маълумот берди.
Тадбир якунида иштирокичлар банк тизимида коррупцияга қарши курашиш соҳасида тажрибалари билан маълумот алмашиб, экспертларнинг бу борадаги фикрлари билан танишиб олишди.

A regular seminar on anti-corruption issues was held
The Academy organized a seminar in the joint-stock commercial bank "Uzpromstroybank" on the topic: "Management system for combating corruption in commercial banks".
The purpose of the seminar was to exchange positive experience between banks on anti-corruption issues. The event was attended by responsible employees of the Uzpromstroybank Design Bureau, banks with a state share, as well as representatives of the Law Enforcement Academy, the Anti-Corruption Agency and the Accounting Chamber.
The seminar was attended by the head of the Scientific and Educational Center for Combating Corruption of the Academy H.Tursunbekov, who informed the participants in detail about the responsibility for committing corruption offenses provided for by national legislation and international standards, as well as the ongoing reforms to ensure the inevitability of punishment.
At the end of the event, the participants exchanged information on the fight against corruption in the banking sector and got acquainted with the opinions and advice of experts in this field.