Коррупцияга қарши курашиш масалалари бўйича навбатдаги семинар ўтказилди
Академия томонидан “Ўзсаноатқурилишбанк” акциядорлик тижорат банкида “Тижорат банкларида коррупцияга қарши курашиш менежмент тизими” мавзусида семинар ташкил этилди.
Семинардан кўзланган мақсад банклар ўртасида коррупцияга қарши курашиш соҳасида ижобий тажриба алмашиш бўлиб, тадбирда “Ўзсаноатқурилишбанк” АТБ, давлат улушига эга банкларнинг масъул ходимлари, шунингдек Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси, Коррупцияга қарши курашиш агентлиги ва Ҳисоб палатаси вакиллари иштирок этди.
Семинарда Академиянинг Коррупцияга қарши курашиш илмий-таълим маркази бошлиғи в.в.б. Х.Турсунбеков қатнашиб, коррупцияга оид ҳуқуқбузарликлар содир этилганлиги учун миллий қонунчиликда ҳамда халқаро тажрибада белгиланган жавобгарликлар, мамлакатимизда жавобгарлик муқаррарлигини таъминлаш бўйича амалга оширилаётган ислоҳотлар ҳақида атрофлича маълумот берди.
Тадбир якунида иштирокичлар банк тизимида коррупцияга қарши курашиш соҳасида тажрибалари билан маълумот алмашиб, экспертларнинг бу борадаги фикрлари билан танишиб олишди.

Проведен очередной семинар по вопросам противодействия коррупции
Академией в акционерном коммерческом банке «Узпромстройбанк» организован семинар на тему: «Система менеджмента по противодействию коррупции в коммерческих банках».
Целью семинара являлся обмен положительным опытом между банками по вопросам противодействия коррупции. Участвовали в мероприятии ответственные сотрудники АКБ «Узпромстройбанк», банков, имеющих государственную долю, а также представители Правоохранительной академии, Агентства по противодействию коррупции и Счетной палаты.
В семинаре принял участие начальник Научно-образовательного центра противодействия коррупции Академии Х.Турсунбеков, который подробно информировал участников об ответственности за совершение коррупционных правонарушений, предусмотренной национальным законодательством и международными стандартами, а также реализуемых реформах в целях обеспечения неотвратимости наказания.
В завершении мероприятия участники обменялись информацией по вопросам борьбы с коррупцией в банковской сфере и ознакомились с мнениями и советами экспертов в данной области.