Moskva davlat xalqaro munosabatlar institutining Toshkent filialida tahsil olayotgan bir guruh talabalar O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasiga tashrif buyurdilar.
Talaba yoshlar uchun Akademiya tomonidan ochiq dars tashkil etilib, O‘zbekiston Respublikasi prokuraturasi tarixi hamda prokuratura organlarining bugungi kunda amalga oshirayotgan faoliyatiga oid atroflicha ma’lumot berildi.
Mehmonlarni prokuratura organlari kadrlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish tizimi bilan yaqindan tanishtirish maqsadida  Bosh prokuratura Akademiyasiga ekskursiya tashkil etildi.
Tadbir davomida talabalar bugungi kunda muhim ahamiyat kasb etgan masofaviy ta’lim imkoniyatlari, shu jumladan zamonaviy o‘quv kontenti ishlab chiqiladigan multimedia studiyasi faoliyati bilan yaqindan tanishishdi.
Akademiyaning maxsus poligonida tergov-kriminalistika taktikalari va metodikalarini amaliy qo‘llash imitatsiyasi bo‘yicha mashg‘ulot o‘tkazildi.
Shu bilan birga, ekskursiya davomida mehmonlar sud protsessi imitatsiyasi xonasi, kriminalistika xonasi, elektron tir va boshqa amaliy hamda vaziyatli mashg‘ulotlar o‘tkazish uchun maxsus jihozlangan xonalarni ham ko‘rdilar.

Визит студентов Ташкентского филиала МГИМО
Группа студентов Ташкентского филиала Московского государственного института международных отношений посетила Академию Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.
В ходе визита состоялся открытый урок, посвященный истории формирования и современной деятельности органов прокуратуры Республики Узбекистан.
В ходе экскурсии студенты ознакомились с возможностями дистанционного обучения, в том числе с деятельностью мультимедийной студии по созданию электронного образовательного контента.
Гости участвовали в имитации практического применения следственно-криминалистических тактик и методик расследования преступлений на криминалистическом полигоне Академии.
В ходе экскурсии гости также имели возможность наблюдать за учебным процессом Академии, в частности практическим занятием в зале имитации судебного процесса, а также ознакомиться с возможностями криминалистического кабинета, электронного тира и других специально оборудованных помещений для проведения практических и ситуационных занятий.
Студенты получили исчерпывающую информацию о порядке поступления и обучения в магистратуре Академии Генеральной прокуратуры.