Qurolli Kuchlar Harbiy meros va zamonaviy tadqiqotlar instituti bilan hamkorlik to‘g‘risida Memorandum imzolandi
Bosh prokuratura Akademiyasi ilmiy-ta’lim salohiyatini oshirish, shuningdek malakali kadrlar tayyorlash borasida tajriba almashinish maqsadida idoralararo hamkorlikni izchillik bilan kengaytirib bormoqda.
Navbatdagi o‘zaro hamkorlik to‘g‘risidagi memorandum 2022 yil 13 iyunda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Harbiy meros va zamonaviy tadqiqotlar instituti bilan imzolandi.
Tadbirda Akademiya va Institut rahbariyati hamda professor-o‘qituvchilari jamoasi ishtirok etdi.
Tadbir davomida tomonlar o‘rtasida bo‘lib o‘tgan konstruktiv muloqot davomida hamkorlik istiqbollari muhokama qilinib, kelgusidagi eng muhim yo‘nalishlari belgilab olindi.
Xususan, ushbu tashabbus doirasida axborot-resurs markazlari fondidan o‘zaro foydalanish imkoniyatini yaratish, tomonlarning axborot-resurs markazlarini professor-o‘qituvchilar tomonidan yaratilgan darslik, o‘quv qo‘llanmalari va ularning elektron shakli bilan boyitib borish, shuningdek, boshqa loyihalarni ishlab chiqilishi ko‘zda tutilgan.
Memorandumning imzolanishi ikki tomonlama hamkorlikning rivojlanishiga yangi kuch berib, ilmiy tadqiqotlarni yanada rag‘batlantirishga ulkan hissa qo‘shadi.

Подписан Меморандум о сотрудничестве с Институтом военного наследия и современных исследований Вооруженных Сил
Академия Генеральной прокуратуры последовательно расширяет межведомственное сотрудничество в целях повышения научно-образовательного потенциала и обмена опытом в сфере подготовки квалифицированных кадров.
Очередной Меморандум о сотрудничестве подписан Академией 13 июня 2022 года с Институтом военного наследия и современных исследований Вооруженных Сил Республики Узбекистан.
В мероприятии приняли участие руководство и профессорско-преподавательский состав Академии и Института.
В ходе конструктивного диалога стороны обсудили перспективы сотрудничества и определили наиболее важные направления взаимодействия.
В частности, согласованы вопросы взаимного доступа к фондам информационно-ресурсных центров, пополнения информационно-ресурсных центров сторон учебниками, пособиями, другой специальной литературой в том числе в электронном формате, а также разработки и реализации других проектов.
Подписание меморандума придаст новый импульс развитию двустороннего сотрудничества и внесет значительный вклад в дальнейшее развитие научных исследований.