Bosh prokuratura Akademiyasi professor-o‘qituvchilari uchun master-klass tashkil etildi
Akademiya professor-o‘qituvchilarning salohiyatini yuksaltirish, pedagogik mahoratini oshirish ishlari doirasida Nyu-Bransuik Universiteti (Kanada) professori V. O‘rinov ishtirokida “Sillabusning ahamiyati va sillabus tayyorlash qoidalari” mavzusida master-klass o‘tkazildi.
Xorijiy ekspert tomonidan mustaqil ta’lim natijalarini baholash usullari, o‘quv jarayonini rejalashtirish va tashkil etishda sillabusning ahamiyati va uni tayyorlash qoidalari batafsil tushuntirildi.
Ishtirokchilar shuningdek oliy ta’limda kadrlar tayyorlashda kredit-modul tizimining ahamiyati, talabalarning mustaqil ta’limini tashkil etish tamoyillari, mustaqil ta’lim turlari va ularni tanlash mezonlari haqida xalqaro tajriba yutuqlari bilan tanishdilar.
Master-klass interfaol uslubda o‘tkazildi, sillabus tayyorlash jarayoni aniq misollar orqali va bevosita ishtirokchilarni jalb qilgan holda amalda ko‘rsatib berildi.

Организован мастер-класс для профессорско-преподавательского состава Академии
В рамках работы по повышению педагогического мастерства профессорско-преподавательского состава Академии с участием профессора Университета Нью-Брансуик (Канада) В. Уринова организован мастер-класс на тему: «Значение силлабуса и правила его подготовки».
Международным экспертом подробно разъяснены методы оценки результатов самостоятельного обучения, значение силлабуса в планировании и организации учебного процесса, правила его составления.
Участниками также рассмотрены примеры передового зарубежного опыта по вопросам внедрения кредитно-модульной системы в сферу подготовки кадров, принципам организации самостоятельного обучения студентов, критериям выбора и видам самостоятельного обучения.
Мастер-класс прошел в интерактивной форме, процесс подготовки силлабуса продемонстрирован на практике на конкретных примерах с участием аудитории.
В завершение мероприятия В.Уринов дал развернутые ответы на вопросы участников.
Данная работа будет продолжена, достигнута договоренность о проведении в последующем подобных мероприятий в онлайн режиме.