Sayyor o‘quv va amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazildi
2022- yilning 26-30 sentyabr kunlari Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi ko‘magida Bosh prokuratura Akademiyasi magistraturasi o‘quv dasturi doirasida 2022-2023 o‘quv yili tinglovchilari uchun Ichki ishlar vazirligi Akademiyasining dala o‘quv maydoni bazasida dala sayyor o‘quv va amaliy mashg‘ulotlar tashkil etildi.
Dala sharoitida o‘tkazilgan sayyor o‘quv mashg‘ulotlari doirasida tinglovchilar jangovor, saf va jismoniy tayyorgarlikning asoslarini o‘zlashtirish imkoniyatiga ega bo‘ldilar hamda tegishli o‘quv fanlari bo‘yicha dars jarayonlarini davom ettirildi.
Dasturga muvofiq tinglovchilar jangovar o‘qotar qurollarning asosiy turlari, ulardan foydalanishning nazariy jihatlari, ularning jangovar xususiyatlari, asosiy qism va mexanizmlari haqida ma’lumotga ega bo‘ldilar.
Tinglovchilarga o‘qishdan bo‘sh vaqtlarida o‘zlarining bilimlarini oshirish va jismonan chiniqish maqsadida axborot-resurs markazi va sport-sog‘lomlashtirish majmuasidan samarali foydalanish imkoniyati yaratildi.
IIV Akademiyasining dala o‘quv maydoni bazasida sayyor o‘quv mashg‘ulotlarini o‘tkazish amaliyoti tinglovchilar uchun ularning o‘zaro munosabatlari, ruhiy birdamlik va jamoaviy jipslikni mustahkamlash, shuningdek tinglovchilar o‘rtasida tajriba almashishda o‘z samarasini ko‘rsatdi.

Проведены выездные учебные и практические занятия
26-30 сентября 2022 года в рамках учебной программы магистратуры Академии Генеральной прокуратуры при поддержке Академии Министерства внутренних дел организованы выездные учебные и практические занятия для слушателей 2022–2023 учебного года на базе полигона Академии Министерства внутренних дел.
В рамках выездных учебных занятий в полевых условиях слушателями освоены основы боевой, строевой и спортивной подготовки, а также продолжено обучение по соответствующим учебным дисциплинам магистерской программы.
В соответствии с программой слушатели также освоили основные виды боевого огнестрельного оружия, ознакомились с теоретическими аспектами их применения, боевыми характеристиками, основными частями и механизмами.
В свободное от занятий время слушателям предоставлен доступ к информационно-ресурсному центру и спортивно-оздоровительному комплексу для саморазвития и совершенствования физической подготовки.
Практика проведения выездных учебных занятий на базе полигона Академии МВД показала эффективность в укреплении взаимоотношений, командного духа и сплоченности слушателей, а также плодотворного обмена опытом между слушателями.