Latviya delegatsiyasi va Germaniya xalqaro hamkorlik jamiyati (GIZ) tashrifi
22 noyabr kuni Latviya Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi janob R.Troshki boshchiligidagi delegatsiya hamda Germaniya xalqaro hamkorlik jamiyati (GIZ) vakolatxonasining Samarali boshqaruv dasturi rahbari tashrif buyurdi.
Uchrashuv davomida mehmonlar Akademiyaning asosiy faoliyati bilan yaqindan tanishdilar. Korrupsiyaga qarshi kurashish yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlarga alohida e’tibor qaratildi. Akademiya faoliyatining mazkur sohadagi o‘ziga xos jihatlari va ustuvor yo‘nalishlari bo‘yicha ma’lumot berildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro manfaatli yo‘nalishlarda hamkorlik qilish va yordam ko‘rsatishga kelishib oldilar.

Визит Латвийской делегации и Германского общества по международному сотрудничеству (GIZ)
22 ноября 2022 года состоялся визит Делегации Латвийской Республики во главе с Чрезвычайным и Полномочным послом Латвии в Республике Узбекистан г-ном Р.Трокши и руководителя Программы надлежащее государственное управление Представительства Германского общества по международному сотрудничеству (GIZ).
В ходе встречи гости ознакомились с основными направлениями деятельности Академии. Особое внимание было уделено работе, проводимой в направлении противодействия коррупции. Были разъяснены специфика и приоритеты Академии в данной сфере.
По итогам встречи стороны договорились сотрудничать и оказывать содействие в направлениях, представляющих взаимный интерес.