Djurayeva Anora Zapparovnaning yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Djurayeva Anora Zapparovnaning “12.00.07 – Sud hokimiyat. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qiluvchi organlar faoliyatini tashkil etish. Advokatura” ixtisosligi bo‘yicha yuridik fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan “Voyaga yetmaganlar o‘rtasida huquqbuzarliklarning profilaktikasiga oid qonunlar ijrosi ustidan prokuror nazorati” mavzusidagi yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.31/31.01.2020.Yu.67.01 raqamli Ilmiy kengashning 2023 yil 20 yanvar kuni soat 1000 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

In the defense of the doctoral dissertation of Anora Zapparovna Juraeva in the field of legal sciences
Anora Zapparovna Juraeva, "12.00.07 - Judicial Power. Prosecutorial Supervision. Organization of Law Enforcement Activities." The defense of the dissertation for the degree of Doctor of Philosophy in Law (Ph.D.) in the specialty of "Advocacy" on the topic "Prosecutorial control over the implementation of legislation on the prevention of juvenile Delinquency" for the degree of Doctor of Legal Sciences in the Philosophy of Legal Sciences (Ph.D.) DSc.31 / 31.01.2020.Yu.67.01 will take place on January 20, 2023, at 10:00 during the meeting of the Scientific Council at the General Prosecutors Academy.