Dissertatsiya himoyasi boʼlib oʼtdi
Oʼzbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish Аkademiyasi huzuridagi Ilmiy kengashning navbatdagi yigʼilishida Аkademiya mustaqil izlanuvchisi F.R.Gafurovning “12.00.09 – Jinoyat protsessi. Kriminalistika, tezkor-qidiruv huquq va sud ekspertizasi” ixtisosligi boʼyicha “Valyuta qimmatliklarini noqonuniy olib chiqib ketilishiga qarshi kurashishda tezkor-qidiruv tadbirlarining tashkiliy-huquqiy asoslarini takomillashtirish” mavzusida yuridik fanlar boʼyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiyasining himoyasi boʼlib oʼtdi.
Dissertatsiyada xorijiy davlatlarning ilgʼor tajribasi asosida valyuta qimmatliklarini noqonuniy olib chiqib ketishga qarshi kurashishda oʼtkaziladigan tezkor-qidiruv tadbirlarining tashkiliy jihatlari hamda milliy qonunchilikni takomillashtirish boʼyicha takliflar tahlil qilingan.
Dissertatsiya himoyasi natijasiga koʼra, Kengash aʼzolari tomonidan tadqiqotchi yuridik fanlar boʼyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun loyiq deb topildi.
Аkademiya jamoasi Farxod Gafurovni dissertatsiyani muvaffaqiyatli himoya qilganligi bilan tabriklaydi va kelgusidagi ilmiy va kasbiy faoliyatida ulkan zafarlar tilaydi!

The dissertation was successfully defended
The dissertation titled "Improvement of Organizational and Legal Foundations for Swift Investigative Measures in Combating Unauthorized Taking Out of Currency Valuables Based on Foreign Countries' Experience" by F.R.Gafurov, an independent researcher at the General Prosecutor's Academy of the Republic of Uzbekistan, in the specialty "12.00.09 - Criminal Procedure. Forensics, Criminalistic Science, and Judicial Expertise" has been defended for the academic degree of Doctor of Philosophy (Ph.D.) in Legal Sciences.
The dissertation analyzed the organizational aspects of swift investigative measures in combating unauthorized taking out of currency valuables based on the experience of foreign countries and proposed recommendations for improving national legislation.
Based on the results of the dissertation defense, the Council members considered it deserving of the academic degree of Doctor of Philosophy (Ph.D.) in Legal Sciences.
The team at the Academy congratulates Farhod Gafurov on the successful defense of his dissertation and wishes him great achievements in his future scientific and professional career!