Akademiya professori, yu.f.d. Raximov Faxri Xaydarovichning 70 yillik yubileyi munosabati bilan ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazildi
2023 yil 25 mart kuni huquqshunos olim, O‘zbekiston Respublikasi prokuraturasining Faxriy xodimi, yuridik fanlar doktori, professor, jonkuyar va fidoyi ustoz, O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi professori Raximov Faxri Xaydarovichning 70 yillik yubileyi munosabati bilan ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazildi.
Prokuratura organlarida uzoq yillik mehnat faoliyati davomida o‘zini yuqori malakali mutaxassis, tajribali va mas’uliyatli xodim sifatida namoyon etgan, ko‘p yillik amaliy, ilmiy va pedagogik tajribaga ega bo‘lgan ustoz F.X.Raximovning ilmiy faoliyati va amaliy tajribalarini o‘rganish maqsadida tashkil etilgan mazkur tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi va Huquqni muhofaza qilish akademiyasi rahbariyati va xodimlari, Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi, Ichki ishlar vazirligi akademiyasi, O‘zbekiston Respublikasi Sudyalar oliy kengashi huzuridagi Sudyalar oliy maktabi, Toshkent davlat yuridik universiteti, Jamoat xavfsizligi universiteti va ommaviy axborot vositalarining vakillari ishtirok  etdilar.
Tadbir ishtirokchilari F.X.Raximovning ilmiy faoliyati davomida nashr etilgan ko‘plab darsliklar, ilmiy-amaliy qo‘llanmalar, ilmiy va ilmiy-ommabop maqolalari bilan tanishish imkoniga ega bo‘ldilar.
Tadbirda so‘zga chiqqanlar yubilarning prokuratura va huquqni muhofaza qilish organlarida ilmiy-tadqiqot faoliyatini rivojlantirishdagi xizmatlarini alohida ta’kidladilar.
Faxri Xaydarovich ko‘p yillik ilmiy faoliyati davomida sud-huquq sohasida ko‘plab izlanuvchilarga ilmiy rahbarlik qilgan.
Boy ilmiy va amaliy tajribaga ega bo‘lgan, tajribali ustozning bugungi kunda O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida prokuror-tergov xodimlari malakasini oshirish va qayta tayyorlashning zamonaviy tizimini tashkil etishda, ilmiy xodimlarni tayyorlashda hamda o‘quv jarayonlari va ilmiy muhit rivojiga munosib hissa qo‘shib kelayotganligi alohida e’tirofga loyiq.
Akademiya jamoasi Faxri Xaydarovichni yubiley bilan tabriklab, unga mustahkam sog‘lik, uzoq umr, ko‘tarinki kayfiyat, oilaviy farovonlik va ish faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar tilaydi!

Academy professor, Ph.D.A scientific-practical conference was held in connection with the 70th anniversary of Rakhimov Fakhri Haydarovich
On March 25, 2023, a scientific-practical conference was held on the occasion of the 70th anniversary of Rakhimov Fakhri Khaydarovich, a legal scientist, an honorary employee of the Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan, a doctor of legal sciences, a professor, a passionate and selfless teacher, a professor of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
This event was organized to study the scientific activities and practical experiences of teacher F.K. Rakhimov, who has demonstrated himself as a highly qualified specialist, experienced and responsible employee during his long-term work in the prosecutor's office, and who has many years of practical, scientific and pedagogical experience, the Chief of the Republic of Uzbekistan The leadership and staff of the Prosecutor's Office and Law Enforcement Academy, Anti-Corruption Agency, Academy of the Ministry of Internal Affairs, Higher School of Judges under the Supreme Council of Judges of the Republic of Uzbekistan, Tashkent State Law University, Public Security University and representatives of the mass media took part.
The participants of the event had the opportunity to familiarize themselves with many textbooks, scientific-practical manuals, and scientific and scientific-popular articles published by F.K. Rakhimov during his scientific career.
Those who spoke at the event emphasized the services of the jubilee in the development of scientific research activities in the prosecutor's office and law enforcement agencies.
During his many years of academic activity, Fakhri Haydarovich supervised many researchers in the field of judicial law.
The fact that an experienced teacher with rich scientific and practical experience is making a significant contribution to the organization of a modern system of training and retraining of prosecutor-investigative staff at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, to the training of scientific staff, and the development of educational processes and scientific environment deserves special recognition.
The Academy team congratulates Fakhri Haydarovich on his jubilee and wishes him good health, long life, high spirits, family well-being, and great success in his work!