Safarov Taxirjon Baxodirovichning yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Safarov Taxirjon Baxodirovichning “12.00.07 – Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura” ixtisosligi bo‘yicha “Odil sudlovni amalga oshirish jarayonida sudyalarning yuridik javobgarligi: zamonaviy holat va rivojlanish yo‘nalishlari” mavzusidagi yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 raqamli Ilmiy kengashning 2023 yil 29 aprel kuni soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

The defense of the Ph.D. dissertation by Takhirjon Bahodirovich Safarov on the topic of "Legal Responsibility of Judges in the Process of Implementing Judicial Reforms and Modernization Trends"
The dissertation on the legal responsibility of judges in the process of implementing judicial reforms, titled "Current situation and trends" by Safarov Takhirjon Bahodirovich, has been defended for the degree of Doctor of Philosophy (Ph.D.) in the field of "12.00.07 - Judicial Administration. Prosecutor's Oversight. Organization of Law Enforcement Activities. Advocacy". The defense of the dissertation took place on April 29, 2023, at 10:00 am, in the presence of the Scientific Council under the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01.