O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatiga qabul yakunlanishiga 5 kun qoldi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2023/2024 o‘quv yili uchun “Tergov faoliyati” bakalavriat ta’lim yo‘nalishiga qabul yakunlanishiga 5 kun qolgani ma’lum qilinadi.
Akademiya bakalavriatida o‘qitish o‘zbek va rus tillarida, davlat grantlari va to‘lov-kontrakt asosida tashkil etiladi. Davlat grantlari asosida o‘qishni tamomlagan Akademiya bakalavriatining bitiruvchilariga vakolatli davlat organlarida kamida uch yil ishlab berish majburiyati yuklanadi.
Nomzodlar joriy yilning 15 may kuniga qadar Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligining maxsus elektron platformasida (https://my.uzbmb.uz/) ro‘yxatdan o‘tadilar.
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatiga kirish imtihonlari bilan bog‘liq yangiliklar bilan Akademiyaning rasmiy veb-sayti (www.proacademy.uz), ijtimoiy tarmoqlardagi rasmiy sahifalari:  www.facebook.com/ProsecutorAcademy www.instagram.com/proacademyuz/ (https://t.me/ProsecutorAcademy) hamda ommaviy axborot vositalari orqali tanishib borishingiz mumkin.
Shuningdek, bakalavriatga kirish bilan bog‘liq ma’lumotlarni 71 kodli 202-04-96 telefon raqami orqali ham bilib olishingiz mumkin.

Осталось 5 дней до окончания приема в бакалавриат Правоохранительной академии Республики Узбекистан
Осталось 5 дней до окончания приема бакалавриата Правоохранительной академии Республики Узбекистан на 2023/2024 учебный год по направлению «Следственная деятельность».
Обучение в бакалавриате Академии по направлению «Следственная деятельность» осуществляется в очной форме обучения и направлено на целевую подготовку кадров путем преподавания профильных и юридических дисциплин, а также организации углубленной стажировки.
Обучение в Академии организуется на узбекском и русском языках, по государственным грантам и на платно-контрактной основе. На выпускников бакалавриата Академии, окончивших обучение по государственным грантам, возлагается обязательство проработать (прослужить) в уполномоченных государственных органах не менее трех лет.
Кандидатам необходимо пройти регистрацию на специальной электронной площадке Агентства по оценке знаний и квалификаций при Министерстве высшего образования, науки и инноваций (https://my.dtm.uz/) до 15 мая текущего года.