O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatining “Prokurorlik faoliyati” yo‘nalishiga qabul davom etmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2023/2024 o‘quv yili uchun “Prokurorlik faoliyati” bakalavriat ta’lim yo‘nalishiga qabul davom etmoqda.
Akademiya bakalavriati “Prokurorlik faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha o‘qitish kunduzgi va sirtqi ta’lim yo‘nalishlarida o‘zbek va rus tillarida, davlat grantlari va to‘lov kontrakt asosida amalga oshiriladi.
2023 yil 12 iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatining “Tergov faoliyati” yo‘nalishiga o‘qishga qabul qilish uchun maxsus psixologik tanlov hamda yozma imtihon (diktant) sinovlarida ishtirok etgan talabgorlar ham “Prokurorlik faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha o‘qish uchun test imtihonlarida ishtirok etish imkoniyati mavjud.
Nomzodlar joriy yilning 20 iyul kuniga qadar Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligining maxsus elektron platformasida (https://my.uzbmb.uz/) ro‘yxatdan o‘tadilar.

Admission to the "Prosecutor's Activity" course of the Bachelor of Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan continues
At the Academy of Law Enforcement of the Republic of Uzbekistan for the 2023/2024 academic year, admission to the undergraduate education course "Prosecutorship" continues.
Teaching of the bachelor's degree of the Academy in the field of "Prosecutorship" is carried out in Uzbek and Russian languages ​​in full-time and part-time courses, on the basis of state grants and payment contracts.
On July 12, 2023, applicants who participated in the special psychological test and written exam (dictation) for admission to the Bachelor of Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan in the field of "Investigative Activities" have the opportunity to participate in the test exams for studying in the field of "Prosecution Activity".