O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatining “Prokurorlik faoliyati” yo‘nalishiga qabul yakunlanishiga 3 kun qoldi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 28 noyabrdagi “Jinoyatlarni tergov qilish sohasida malakali kadrlarni tayyorlashning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish to‘g‘risida”gi PF–257-son Farmoniga asosan O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2023/2024 o‘quv yilidan boshlab bakalavriatning “Prokurorlik faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha kadrlarni tayyorlash joriy etildi.
Shunga ko‘ra, Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2023/2024 o‘quv yili uchun “Prokurorlik faoliyati” bakalavriat ta’lim yo‘nalishiga hujjatlar topshirish muddati tamomlanishiga 3 kun qoldi.
Akademiya bakalavriati “Prokurorlik faoliyati” mutaxassisligi bo‘yicha o‘qitish kunduzgi va sirtqi ta’lim yo‘nalishlarida o‘zbek va rus tillarida, davlat grantlari hamda to‘lov kontrakt asosida amalga oshiriladi.
Quyidagi qabul parametrlaridan kelib chiqib, davlat granti asosida
5 nafar, shundan 4 nafari o‘zbek tili va 1 nafari rus tili bo‘yicha;
to‘lov kontrakt asosida 45 nafar, shundan 36 nafari o‘zbek tili
va 9 nafari rus tili bo‘yicha;
sirtqi ta’lim (to‘lov kontrakti) asosida 22 nafar, jami 72 nafar nomzod 2023/2024 o‘quv yilida o‘qishga qabul qilinadi.
Nomzodlar joriy yilning 20 iyul kuniga qadar Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligining maxsus elektron platformasida (https://my.uzbmb.uz/) ro‘yxatdan o‘tadilar.
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatiga kirish imtihonlari bilan bog‘liq yangiliklar bilan Akademiyaning rasmiy veb-sayti (www.proacademy.uz (http://www.proacademy.uz/)), ijtimoiy tarmoqlardagi rasmiy sahifalari: www.facebook.com/ProsecutorAcademy www.instagram.com/proacademyuz/ (https://t.me/ProsecutorAcademy) hamda ommaviy axborot vositalari orqali tanishib borishingiz mumkin.

В бакалавриат Правоохранительной академии Республики Узбекистан по направлению «Прокурорская деятельность» осталось 3 дня до окончания приема.
На основании Указа Президента Республики Узбекистан от 28 ноября 2022 года №ПФ–257 «О внедрении качественно новой системы подготовки квалифицированных кадров в сфере расследования преступлений» предусмотрена организация в Правоохранительной академии начиная с 2023/2024 учебного года подготовка юридических кадров по направлению бакалавриата «Прокурорская деятельность».
Соответственно, на 2023/2024 учебный год академии правоохранительных органов крайний срок подачи документов на образовательное направление бакалавриата "прокурорская деятельность" составляет 3 дня до окончания.
Обучение в бакалавриате Академии по направлению «Прокурорская деятельность» осуществляется по очной и заочной форме обучения на узбекском и русском языках по государственным грантам и на платно-контрактной основе.
На 2023/2024 учебный год установлены следующие параметры приема:
1. По очной форме обучения:
на основе государственного гранта 5 кандидатов, из них 4 на узбекский язык обучения, 1 на русский язык обучения;
на платно-контрактной основе 45 кандидатов, из них 36 на узбекский язык обучения, 9 на русский язык обучения.
1. По заочной форме обучения 22 кандидата на узбекский язык обучения.
С информацией касательно вступительных экзаменов в бакалавриат Правоохранительной академии можно ознакомиться на официальном сайте (http://www.proacademy.uz/), официальных страницах Академии в социальных сетях: www.facebook.com/ProsecutorAcademy, www.instagram.com/proacademyuz/, https://t.me/ProsecutorAcademy, http://www.twitter.com/ProAcademyUz, а также средствах массовой информации.