O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatining “Prokurorlik faoliyati” yo‘nalishiga qabul yakunlanishiga 3 kun qoldi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 28 noyabrdagi “Jinoyatlarni tergov qilish sohasida malakali kadrlarni tayyorlashning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish to‘g‘risida”gi PF–257-son Farmoniga asosan O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2023/2024 o‘quv yilidan boshlab bakalavriatning “Prokurorlik faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha kadrlarni tayyorlash joriy etildi.
Shunga ko‘ra, Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2023/2024 o‘quv yili uchun “Prokurorlik faoliyati” bakalavriat ta’lim yo‘nalishiga hujjatlar topshirish muddati tamomlanishiga 3 kun qoldi.
Akademiya bakalavriati “Prokurorlik faoliyati” mutaxassisligi bo‘yicha o‘qitish kunduzgi va sirtqi ta’lim yo‘nalishlarida o‘zbek va rus tillarida, davlat grantlari hamda to‘lov kontrakt asosida amalga oshiriladi.
Quyidagi qabul parametrlaridan kelib chiqib, davlat granti asosida
5 nafar, shundan 4 nafari o‘zbek tili va 1 nafari rus tili bo‘yicha;
to‘lov kontrakt asosida 45 nafar, shundan 36 nafari o‘zbek tili
va 9 nafari rus tili bo‘yicha;
sirtqi ta’lim (to‘lov kontrakti) asosida 22 nafar, jami 72 nafar nomzod 2023/2024 o‘quv yilida o‘qishga qabul qilinadi.
Nomzodlar joriy yilning 20 iyul kuniga qadar Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligining maxsus elektron platformasida (https://my.uzbmb.uz/) ro‘yxatdan o‘tadilar.
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatiga kirish imtihonlari bilan bog‘liq yangiliklar bilan Akademiyaning rasmiy veb-sayti (www.proacademy.uz (http://www.proacademy.uz/)), ijtimoiy tarmoqlardagi rasmiy sahifalari: www.facebook.com/ProsecutorAcademy www.instagram.com/proacademyuz/ (https://t.me/ProsecutorAcademy) hamda ommaviy axborot vositalari orqali tanishib borishingiz mumkin.

There are 3 days left until the end of admission to the "Prosecutorship" course of the Academy of Law Enforcement of the Republic of Uzbekistan
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated November 28, 2022 "On the introduction of a qualitatively new system of training qualified personnel in the field of criminal investigation" No. personnel training was introduced.
Accordingly, there are 3 days left before the deadline for submission of documents for the "Prosecutorship" undergraduate course of study for the 2023/2024 academic year at the Law Enforcement Academy.
Teaching of the bachelor's degree of the Academy in the specialty "Prosecutor's activity" is carried out in Uzbek and Russian languages ​​in full-time and part-time courses, on the basis of state grants and payment contracts.
On the basis of a state grant, subject to the following admission parameters
5 people, 4 of them in Uzbek and 1 in Russian;
45 people on the basis of payment contract, of which 36 people speak Uzbek language
and 9 on the Russian language;
22 candidates, a total of 72 candidates, will be admitted to study in the 2023/2024 academic year on the basis of part-time education (payment contract).
The official website of the Academy (www.proacademy.uz (http://www.proacademy.uz/)), official pages on social networks: www.facebook.com/ProsecutorAcademy www. You can find out through instagram.com/proacademyuz/ (https://t.me/ProsecutorAcademy) and mass media.