Akademiya bakalavriati va magistraturasiga tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida o‘qishga qabul qilish muddati uzaytirildi
Tashqi nomzodlar – “Prokurorlik faoliyati”,  “Korrupsiyaga qarshi kurashish” va “Inson huquqlariga oid xalqaro huquq” mutaxassisliklari bo‘yicha;
Akademiya magistraturasida tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida o‘qish uchun Akademiya qabul komissiyasiga joriy yilning 9 oktyabr kuniga qadar Akademiyaning info@proacademy.uz elektron pochtasiga tashqi nomzodlar ariza, ichki nomzodlar esa o‘z arizasiga bevosita rahbarining tavsiyanomasini ilova qilgan holda yuborishi mumkin ekani ma’lum qilinadi.
Shuningdek, Akademiya bakalavriatining 2023/2024 o‘quv yilida davlat grantlari va to‘lov-kontrakt asosida talabalikka tavsiya etish chizig‘i chegarasigacha yetarli ball to‘play olmagan abituriyentlarni tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida o‘qishga qabul qilish muddati ham 9 oktyabrga qadar uzaytirildi.

Продлен срок приема в бакалавриат и магистратуру Академии на основе дифференцированного платного контракта
Кандидаты, принявшие участие в конкурсе на следующие специальности магистратуры:
Внешние кандидаты – по специальностям «Прокурорская деятельность», «Противодействие коррупции» и «Международное право прав человека»;
Внешние кандидаты могут подать заявку на обучение на основе дифференцированного платного контракта в приемную комиссию Академии по электронной почте info@proacademy.uz до 9 октября текущего года, внутренним кандидатам необходимо приложить к заявлению рекомендательное письмо от своего непосредственного руководителя.
Также, срок приема на обучение в бакалавриате Академии на основе дифференцированного контракта абитуриентов, не набравших достаточное количество баллов до линии приема на основании государственных грантов и платно-контрактной основе на 2023/2024 учебный год, продлен до 9 октября.