Navbatdagi dissertatsiya ishining kafedralararo muhokamasi o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi mustaqil izlanuvchisi T.Safarovning “12.00.12 – Korrupsiya muammolari (yuridik fanlar)” ixtisosligi bo‘yicha “Korrupsiyaga qarshi kurashish idoraviy mexanizmlarini takomilashtirish (O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi misolida)” mavzusidagi dissertatsiya ishining kafedralararo muhokamasi o‘tkazildi.
Muhokamada Akademiya, TDYUU va Qonunchilik va huquqiy siyosat instituti professor-o‘qituvchilari va doktorantlari, O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligining mas’ul xodimlari ishtirok etishdi.
Muhokamada korrupsiyaga qarshi kurashishning idoraviy mexanizmlari ahamiyati, ularning maqsadi va amalga oshirish shakllari, ularni joriy etish jarayonidagi muammolar bo‘yicha ilmiy va amaliy yechimlar, tadqiqot natijalari hamda uning korrupsiyaga qarshi kurashishdagi o‘rni borasida taqdimot qilindi.
Muhokamada tadqiqotchi tomonidan ishtirokchilar tomonidan berilgan savollarga atroflicha tushuntirish berildi.

An interdepartmental discussion of the next dissertation work was held
Т.Safarov, an independent researcher at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, defended his dissertation titled "12.00.12 - Problems of Corruption (legal sciences)" on the subject of "Improving departmental mechanisms to fight against corruption (in the case of the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan)".
The discussion was attended by professors and doctoral students from the Academy, TDUU, and Institute of Legislation and Legal Policy, as well as officials from the Anti-Corruption Agency of the Republic of Uzbekistan.
In the discussion, the significance of departmental mechanisms to combat corruption, their purpose and modes of implementation, scientific and practical solutions to implementation problems, research findings, and their role in combating corruption were presented.