“Mintaqaviy muloqot” XNNT bilan kelgusi hamkorlik masalalari muhokama qilindi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Akademiya rahbariyatining “Mintaqaviy muloqot” XNNT ta’sischisi va ijrochi direktori Katya Gershak boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Konstruktiv muloqot chog‘ida tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikning istiqbolli yo‘nalishlarini muhokama qilishdi.
Shuningdek, tashrif davomida mehmonlar Akademiya faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, o‘quv jarayonlari, uning infratuzilmasi, shu jumladan kriminalistik poligon, kiberlaboratoriya, voqea joyini ko‘zdan kechirish va sud jarayoni imitatsiyasini amalga oshirish xonalari bilan yaqindan tanishdilar.

Обсуждение дальнейшего сотрудничества с МНПО «Региональный диалог»
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоялась встреча руководства Академии с делегацией МНПО «Региональный диалог» во главе с соучредителем и исполнительном директором организации Катей Гершак.
В ходе конструктивного диалога стороны обсудили перспективные направления сотрудничества, представляющие взаимный интерес.
Также в ходе визита гости ознакомились с основными направлениями деятельности Академии, организацией образовательного процесса, а также инфраструктурой Академии, в том числе возможностями криминалистического полигона, киберлаборатории, специальных учебных кабинетов для проведения имитации осмотра места происшествия и судебного процесса.