Prokuratura organlari tergovchilari uchun malaka oshirish kursi o‘tkazildi
Akademiyada prokuratura organlarining tergovchilari ishtirokida “Jinoyat ishlari bo‘yicha tergov harakatlarini o‘tkazishda zamonaviy kriminalistik texnik vositalardan foydalanish samaradorligini oshirish” mavzusida o‘quv kursini o‘tkazildi.
Kurs dasturi doirasida prokuratura organlarining tergovchilarida jinoyat ishlari bo‘yicha tergov harakatlarini o‘tkazishda zamonaviy kriminalistik texnik vositalardan foydalanish samaradorligini oshirish maqsadida DNK, fonografiya, sud ballistika, kompyuter-texnik, portlash texnikasi, murdaning sud-tibbiy ekspertizalari imkoniyatlari, portlash bilan bog‘liq bo‘lgan hodisa joyini ko‘zdan kechirish tartibi, ekspertiza tergov harakati bo‘yicha maxsus o‘quv-amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazildi.
Shuningdek, tinglovchilar uchun H.Sulaymonova nomidagi Respublika sud ekspertiza markazi, IIV Ekspert-kriminalistika bosh markazi va Sog‘liqni saqlash vazirligi Sud tibbiy ekspertiza bosh byurosida malakali mutaxassis va ekspertlar ishtirokida sayyor mashg‘ulotlar o‘tkazildi.

Проведен курс повышения квалификации следователей органов прокуратуры
В Академии проведен курс повышения квалификации следователей органов прокуратуры на тему: «Повышение эффективности использования современных криминалистических технических средств при расследовании уголовных дел».
В целях повышения эффективности использования современных криминалистических технических средств следователями органов прокуратуры при расследовании уголовных дел в рамках программы курса проведены специальные учебно-практические занятия по вопросам проведения экспертизы ДНК, фонографии, компьютерно-технической, судебной баллистики, взрывной технике, возможностям судебно-медицинской экспертизы трупа, порядку осмотра места происшествия, связанного со взрывом, и др.
В рамках курса наряду с этим организованы выездные занятия с участием квалифицированных специалистов и экспертов в Республиканском центре судебных экспертиз имени Х.Сулаймоновой, Главном экспертно-криминалистическом центе МВД, Главном центре судебно-медицинских экспертиз Минздрава.