Malayziya korrupsiyaga qarshi kurashish akademiyasi (MASA) bilan hamkorlikni mustahkamlash
Akademiyada Akademiya rahbariyatining Malayziya korrupsiyaga qarshi kurashish akademiyasi rahbariyati bilan uchrashuvi o‘tkazildi.
Tadbirda Bosh prokuror o‘rinbosari, Akademiya boshlig‘i v.v.b. S.Samadov, Akademiya rahbarining birinchi o‘rinbosari Ye.Kolenko, Malayziya korrupsiyaga qarshi kurashish akademiyasi direktori Idris bin Zaxarudin, Malayziya korrupsiyaga qarshi kurashish akademiyasi bo‘lim boshlig‘i Kamarul bin Mosman  ishtirok etishdi.
Mehmonlar Akademiya faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, huquqni muhofaza qilish organlari xodimlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirishning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish ishlari, o‘quv jarayonini tashkil etishdagi yangicha yondashuv va metodlar, shuningdek kriminalistik poligon, kiberlaboratoriya va boshqa maxsus o‘quv xonalari bilan yaqindan tanishdilar.
O‘z navbatida xorijiy mehmonlar tomonidan Malayziya korrupsiyaga qarshi kurashish akademiyasi faoliyati, tuzilmasi, ilmiy salohiyati va dasturi haqida ma’lumot berildi.
Akademiya rahbariyati MASA direktoriga Akademiyaning bir yilligi munosabati bilan o‘tkazilgan xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada yuqori professional saviyada faol ishtirok etgani hamda korrupsiyaga qarshi kurashi sohasida uzoq muddatli va samarali hamkorligi uchun o‘z minnatdorchiligini bildirdi.
Uchrashuvda tomonlar amalga oshirilayotgan loyihalarning holati, shuningdek hamkorlikning yangi va istiqbolli yo‘nalishlarini muhokama qilishdi.

Укрепление сотрудничества с Антикоррупционной академией Малайзии (MACA)
В Академии состоялась встреча руководства Академии с руководством Малазийской антикоррупционной академии (MACA).
В мероприятии приняли участие заместитель Генерального прокурора, вр.и.о. начальника Академии С.Самадов, первый заместитель начальника Академии Е.Коленко, директор Антикоррупционной академии Малайзии Идрис бин Захарудин, начальник отдела MACA Камарул бин Мосман.
Гости ознакомились с основными направлениями деятельности Академии, работой по внедрению качественно новой системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников правоохранительной сферы, новыми подходами и методами организации образовательного процесса, а также возможностями криминалистического полигона, киберлаборатории и специальных помещений Академии.
В свою очередь, гости проинформировали участников об основных учебных программах Антикоррупционной академии Малайзии, ее структуре, научном потенциале и других важных аспектах деятельности по антикоррупционному обучению.
Руководство Академии выразило руководству МАСА признательность за длительное и плодотворное сотрудничество в области противодействия коррупции, а также за активное и содержательное участие в работе международной научно-практической конференции, посвященной годовщине Академии.
В ходе встречи стороны обсудили ход реализации новых совместных проектов, а также новые перспективные направления двустороннего сотрудничества.