Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni munosabati bilan o‘tkazilgan tadbirda ishtirok etildi
Akademiya vakillari Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan o‘tkazilgan “O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki va tijorat banklarida korrupsiyaga qarshi ichki nazorat tizimini joriy etish hamda samarali boshqarish omillari” mavzusidagi seminarda ishtirok etishdi.
Tadbirda Markaziy bank hamda barcha tijorat banklari rahbariyati va korrupsiyaga qarshi kurashishga mas’ul bo‘lgan tarmoq rahbarlari qatnashdi.
Seminarda Markaziy bank, Hisob palatasi rahbariyati, CERT xalqaro akademiyasi, Huquqni muhofaza qilish akademiyasi va “O‘zsanoatqurilishbank” ATBning mas’ul xodimlari ma’ruzalar bilan ishtirok etishdi.
Xususan, Akademiyaning Korrupsiyaga qarshi kurashish ilmiy-ta’lim markazi boshlig‘i X.Tursunbekov ishtirokchilarga mamlakatda korrupsiya uchun javobgarlik muqarrarligini ta’minlash amaliyoti va bu borada olib borilayotgan islohotlar haqida ma’lumot berdi.

Принято участие в мероприятии, приуроченном к Международному дню борьбы с коррупцией
Представители Академии приняли участие в семинаре, организованном Центральным банком Республики Узбекистан в рамках Международного дня борьбы с коррупцией на тему: «Внедрение внутренней системы антикоррупционного контроля и факторов эффективного управления в Центральном банке Республики Узбекистан и коммерческих банках».
В мероприятии приняли участие руководство Центрального банка и всех коммерческих банков, а также руководители их антикоррупционных подразделений.
В семинаре выступили с докладами руководство Центрального банка и Счетной палаты, ответственные сотрудники международной академии CERT, Правоохранительной академии и АКБ «Промстройбанк».
В частности, начальник Научно-образовательного центра противодействия коррупции Академии Х.Турсунбеков в своем выступлении проинформировал участников о практике обеспечения ответственности за коррупцию в республике, а также реализуемых реформах в этой области.