Talabalarning O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasiga tashrifi
Yoshlarning siyosiy madaniyatini yuksaltirish, ularning jarayonlardan xabardorligini oshirish maqsadida Akademiya talabalarining O‘zbekiston Liberal demokratik partiyasi (O‘zLiDeP) Siyosiy Kengashi ijroiya qo‘mitasiga tashrifi tashkil etildi.
Tadbir davomida O‘zLiDeP vakillari partiyaning yoshlar siyosati, iqtisodiy islohotlar, ta’lim va sog‘liqni saqlash tizimlaridagi ustuvor yo‘nalishlari, shuningdek, yoshlarning siyosiy jarayonlardagi ishtirokini faollashtirish bo‘yicha rejalari haqida gapirishdi.
Talabalar o‘zlarining fikr va g‘oyalarini erkin ifoda etish, shuningdek, mamlakatimizning kelajagi uchun muhim bo‘lgan siyosiy masalalarda ishtirok etish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Uchrashuvda aytilganlardan kelib chiqib, O‘zLiDeP yoshlar o‘rtasida siyosiy ongni shakllantirish, ularni jamiyatda faol ishtirok etishga undash va o‘zlarining siyosiy huquq va majburiyatlarini anglashlarini ta’minlash maqsadida turli tashabbuslarni ilgari surishda davom etishini ta’kidladi.
Bu kabi uchrashuvlar yoshlar uchun nafaqat bilim olish, balki o‘zlarining siyosiy va ijtimoiy faoliyatlarini amalga oshirish uchun muhim platforma hisoblanadi. Akademiya talabalari o‘zlarining siyosiy bilimlarini oshirdilar va O‘zbekistonning ijtimoiy-siyosiy hayotida faol ishtirok etishga bo‘lgan ishonchlarini mustahkamladilar.

Визит студентов в Либерально-демократическую партию Узбекистана
В целях повышения политической культуры молодежи, их осведомленности о политических процессах студенты Академии посетили Исполнительный комитет Политического совета Либерально-демократической партии Узбекистана (УзЛиДеП).
В ходе мероприятия представители УзЛиДеП рассказали о политике партии в отношении молодежи, экономических реформах, приоритетных направлениях в системе образования и здравоохранения, а также о планах по активизации участия молодежи в политических процессах.
В ходе дискуссий студенты обсудили ряд важных для будущего нашей страны вопросов сферы политики.
Представителями УзЛиДеП озвучены инициативы по формированию политического сознания среди молодежи, стимулированию их к активному участию в общественной жизни и обеспечению понимания своих политических прав и обязанностей.
Подобные встречи служат важной платформой не только для получения знаний, но и для реализации собственной политической и социальной активности молодежи. Студенты Академии расширили свои знания в области политики, что способствует их активному участию в социально-политической жизни Узбекистана.