“Sport – sog‘lik garovi” shiori ostida uchrashuv o‘tkazildi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida talabalar va tinglovchilarning sportga bo‘lgan qiziqishini yuksaltirish, sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish, jismoniy tarbiya va sportni rivojlantirish maqsadida mashhur sportchilar ishtirokida “Sport – sog‘lik garovi” shiori ostida uchrashuv o‘tkazildi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligining harbiy xizmatchilari: boks bo‘yicha xalqaro toifadagi sport ustasi, Jahon chempionatining sovrindori, Osiyo chempioni Madiyar Saidraximov va boks bo‘yicha xalqaro toifadagi sport ustasi, harbiylar o‘rtasida Jahon chempioni, Osiyo o‘yinlari sovrindori Shunqor Abdurasulov ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida sportchilar o‘zlarining bosib o‘tgan mashaqqatli yo‘llari, erishgan yutuqlari, xizmat faoliyati va sport sohasini uyg‘unlikda olib borish, sport va jismoniy tarbiyani inson hayoti va har qanday sohadagi o‘rni va ahamiyati haqida o‘rtoqlashdilar. Tadbir iliq va ko‘tarinki ruhda o‘tdi, talaba va tinglovchilar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollariga yetarlicha javob oldilar.
O‘ylaymizki, bu kabi tadbirlar talaba va tinglovchilarimizda sportga va jismoniy tarbiyaga, sog‘lom turmush tarziga bo‘lgan qiziqishlarini yanada oshiradi va kelgusidagi xizmat faoliyatlarida o‘z ijobiy aksini topadi.

Состоялась встреча под лозунгом «Спорт – залог здоровья»
В целях повышения интереса студентов и слушателей к спорту, широкого внедрения здорового образа жизни, развития физической культуры и спорта в Правоохранительной академии проведена встреча под лозунгом «Спорт – залог здоровья».
На мероприятии приняли участие военнослужащие Министерства обороны Республики Узбекистан: мастер спорта международного класса по боксу, победитель Чемпионата мира, чемпион Азии Мадияр Саидрахимов и мастер спорта международного класса по боксу, чемпион мира среди военнослужащих, призер Азиатских игр, чемпион Мира по боксу Шункор Абдурасулов.
В ходе встречи спортсмены поделились своим опытом и достижениями, обсудили вопросы совмещения служебной деятельности и спорта, роль и значение спорта и физического воспитания в жизни и деятельности человека. Мероприятие прошло в теплой и дружественной атмосфере, студенты и слушатели получили исчерпывающие ответы на все интересующие их вопросы.
Подобные мероприятия способствуют повышению интереса студентов и слушателей к спорту и физической культуре, здоровому образу жизни, окажут положительное влияние в дальнейшей их деятельности.