“Sport – sog‘lik garovi” shiori ostida uchrashuv o‘tkazildi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida talabalar va tinglovchilarning sportga bo‘lgan qiziqishini yuksaltirish, sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish, jismoniy tarbiya va sportni rivojlantirish maqsadida mashhur sportchilar ishtirokida “Sport – sog‘lik garovi” shiori ostida uchrashuv o‘tkazildi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligining harbiy xizmatchilari: boks bo‘yicha xalqaro toifadagi sport ustasi, Jahon chempionatining sovrindori, Osiyo chempioni Madiyar Saidraximov va boks bo‘yicha xalqaro toifadagi sport ustasi, harbiylar o‘rtasida Jahon chempioni, Osiyo o‘yinlari sovrindori Shunqor Abdurasulov ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida sportchilar o‘zlarining bosib o‘tgan mashaqqatli yo‘llari, erishgan yutuqlari, xizmat faoliyati va sport sohasini uyg‘unlikda olib borish, sport va jismoniy tarbiyani inson hayoti va har qanday sohadagi o‘rni va ahamiyati haqida o‘rtoqlashdilar. Tadbir iliq va ko‘tarinki ruhda o‘tdi, talaba va tinglovchilar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollariga yetarlicha javob oldilar.
O‘ylaymizki, bu kabi tadbirlar talaba va tinglovchilarimizda sportga va jismoniy tarbiyaga, sog‘lom turmush tarziga bo‘lgan qiziqishlarini yanada oshiradi va kelgusidagi xizmat faoliyatlarida o‘z ijobiy aksini topadi.

A meeting was held under the slogan "Sport is the key to health"
In order to increase the interest of students and listeners in sports, the widespread introduction of a healthy lifestyle, the development of physical culture and sports, a meeting was held at the Law Enforcement Academy under the slogan "Sport is the key to health".
The event was attended by servicemen of the Ministry of Defense of the Republic of Uzbekistan: master of sports of international class in boxing, winner of the World Championship, Asian champion Madiyar Saidrahimov and master of sports of international class in boxing, world champion among military personnel, medalist of the Asian Games, World boxing champion Shunkor Abdurasulov.
During the meeting, the athletes shared their experiences and achievements, discussed the issues of combining official activities and sports, the role and importance of sports and physical education in human life and activity. The event was held in a warm and friendly atmosphere, students and listeners received comprehensive answers to all their questions.
Such events help to increase the interest of students and listeners in sports and physical culture, a healthy lifestyle, and will have a positive impact on their future activities.