Akademiyada dissertatsiya himoyasi bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi Ilmiy kengashning navbatdagi yig‘ilishida Akademiya mustaqil izlanuvchisi A.O.Hamidovning “12.00.07 – Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura” ixtisosligi bo‘yicha “Sud qarorlari ijrosini ta’minlashning tashkiliy-huquqiy asoslarini yanada takomillashtirish masalalari” mavzusida yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiyasining himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Tadqiqot doirasida ijro ishini yuritish huquqining huquq tizimida tutgan o‘rni o‘rganib, tahlil qilindi, ijro ishini yuritish to‘g‘risidagi kodeks loyihasining tashkiliy-tuzilishi ishlab chiqildi, sud qarorlari ijrosini tashkil etishda zamonaviy axborot texnologiyalarini qo‘llash bilan ilg‘or xorijiy tajriba o‘rganilib, milliy qonunchilik hamda huquqni qo‘llash amaliyotini takomillashtirishga qaratilgan takliflar ilgari surilgan.
Akademiya jamoasi Azizbek Hamidovni dissertatsiyani muvaffaqiyatli himoya qilganligi bilan tabriklaydi va kelgusidagi ilmiy va kasbiy faoliyatida ulkan zafarlar tilaydi!

The defense of the thesis took place
During the regular meeting of the Scientific Council of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, the defense of the dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in legal sciences of the independent applicant of the Academy A.O.Khamidov on the topic took place: "Issues of further improvement of the organizational and legal foundations for ensuring the execution of court decisions" in the specialty "12.00.07 - Judicial power. Prosecutor's supervision. Organization of the activities of law enforcement agencies. Advocacy".
As part of the study, advanced foreign experience in the use of modern information technologies in the organization of the execution of court decisions was studied, and the structure of the draft code on enforcement proceedings was developed, the role of enforcement proceedings in the legal system was studied and analyzed, as a result, proposals were put forward to improve national legislation and law enforcement practice.
According to the results of the dissertation defense, the members of the Scientific Council recommended the applicant for the degree of Doctor of Philosophy in legal sciences (PhD).
The staff of the Academy congratulates Azizbek Khamidov on the successful defense of his dissertation and wishes him further success in his scientific and professional activities!