Akademiyada dissertatsiya himoyasi bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi Ilmiy kengashning navbatdagi yig‘ilishida Akademiya mustaqil izlanuvchisi A.O.Hamidovning “12.00.07 – Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura” ixtisosligi bo‘yicha “Sud qarorlari ijrosini ta’minlashning tashkiliy-huquqiy asoslarini yanada takomillashtirish masalalari” mavzusida yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiyasining himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Tadqiqot doirasida ijro ishini yuritish huquqining huquq tizimida tutgan o‘rni o‘rganib, tahlil qilindi, ijro ishini yuritish to‘g‘risidagi kodeks loyihasining tashkiliy-tuzilishi ishlab chiqildi, sud qarorlari ijrosini tashkil etishda zamonaviy axborot texnologiyalarini qo‘llash bilan ilg‘or xorijiy tajriba o‘rganilib, milliy qonunchilik hamda huquqni qo‘llash amaliyotini takomillashtirishga qaratilgan takliflar ilgari surilgan.
Akademiya jamoasi Azizbek Hamidovni dissertatsiyani muvaffaqiyatli himoya qilganligi bilan tabriklaydi va kelgusidagi ilmiy va kasbiy faoliyatida ulkan zafarlar tilaydi!

В Академии состоялась защита диссертации
В ходе очередного заседания Научного совета Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоялась защита диссертации на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам самостоятельного соискателя Академии А.О.Хамидова на тему: «Вопросы дальнейшего совершенствования организационно-правовых основ обеспечения исполнения судебных решений» по специальности «12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация деятельности правоохранительных органов. Адвокатура».
В рамках исследования был изучен передовой зарубежный опыт по применению современных информационных технологий при организации исполнения судебных решений, а также разработана структура проекта кодекса об исполнительном производстве, изучена и проанализирована роль исполнительного производства в правовой системе, по итогам выдвинуты предложения по совершенствованию национального законодательства и правоприменительной практики.
Коллектив Академии поздравляет Азизбека Хамидова с успешной защитой диссертации и желает дальнейших успехов в научной и профессиональной деятельности!