Akademiya talabalari “Ziyo Forum” Ilm-fan va ta’lim-tarbiyani rivojlantirish Xalqaro Fondi tomonidan Oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida kibersportning “CS:2” yo‘nalishi bo‘yicha tashkil etilgan musobaqada ishtirok etishdi.
Mazkur musobaqa 100 dan ortiq jamoalarning ishtiroki bilan o‘tkazilib, unda har bir uchrashuv qizg‘in va murosasiz kechdi. Mamlakatimizning barcha hududlaridan kelgan ishtirokchilar o‘zlarining tezkor qaror qabul qilish mahoratlari va jamoaviy ishlash ko‘nikmalarini namoyish etdilar.
Akademiya jamoasi ushbu musobaqaga tayyorgarlik jarayonida o‘z strategiyasini ishlab chiqish va o‘zaro hamkorlik qilish bo‘yicha zarur tajribalarga ega bo‘ldi. Bu tajribalar, musobaqa davomida ko‘plab raqiblar ustidan g‘alaba qozonishga imkon berdi. O‘yinlarning har birida, Akademiya jamoasi o‘zlarining taktik yondashuvlari, tezkor harakatlari va o‘yin ichida moslashuvchanligi bilan ajralib turdi.
Musobaqa, nafaqat ishtirokchilarda balki tomoshabinlarda ham katta taassurot qoldirdi. Jangovor ruh va musobaqaning yuqori darajadagi tashkil etilishi, kibersport sohasining o‘sishi va rivojlanishiga xizmat qildi.
Akademiya jamoasining muvaffaqiyatli ishtiroki, talabalar o‘rtasida katta faxr tuyg‘usini uyg‘otdi va kelajakda bu sohada yanada yuqori marralarni zabt etish uchun ilhom berdi.

Students of the Academy took part in cyber sports competitions among university students organized by the International Foundation for the Development of Science and Education "Ziyo Forum" in the discipline "CS:2".
More than 100 teams participated in the competition. Each game was played in a tense and uncompromising struggle. Participants from all regions of our country demonstrated their quick decision-making skills and ability to work in a team.
The Academy team has done a lot of preparatory work, which allowed them to develop their own strategy for the competition and gain the necessary interaction experience, which allowed them to win over rival teams during the competition. In each game, the Academy team stood out for its strategic approach, quick actions and flexibility in the game.
The competition left a great impression not only on the participants, but also on the audience. The fighting spirit and high level of competition organization contributed to the growth and development of cyber sports.
The successful participation of the Academy team inspired the students to achieve even better results in this field in the future.