O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasi tinglovchilari Qozog‘iston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Huquqni muhofaza qilish organlari akademiyasi tomonidan tashkil etilgan “Zamonaviy huquq fanining rivojlanishi: nazariya va amaliyot” mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada ishtirok etishdi.
Tadbirda bugungi kunda huquq sohasi zamonaviy tendensiyalar asosida rivojlanib borayotgani hamda sohaga bir qator innovatsion yondashuvlar negizida jamiyatda yuzaga kelayotgan yangi ko‘rinishdagi ijtimoiy munosabatlarni huquqiy jihatdan tartibga solishda xalqaro huquq va huquqni qo‘llash amaliyotidagi mavjud holatlarni o‘zaro muvofiqlashtirish orqali qonun ijodkorligi hamda fundamental xarakaterdagi ilmiy-tadqiqot faoliyatini yanada rivojlantirish, shuningdek mazkur jarayonlarda axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini keng joriy etgan holda yuridik kadrlarni tayyorlash tizimiga alohida e’tibor qaratish va uni takomillashtirish masalalari muhokama etildi.
Konfereniya yakunida ishtirokchilar tomonidan huquq sohasini kelajakda zamonaviy tendensiyalar asosida rivojlantirishda yurisprudensiya sohasida ilmiy tadqiqot olib borayotgan ilmiy jamoatchilik vakillari va professor-o‘qituvchilar o‘rtasida mintaqalararo integratsion jarayonni yanada yuqori bosqichga olib chiqish borasida bir qator taklif va tavsiyalar ishlab chiqish yuzasidan o‘zaro fikr-mulohazalar bayon etildi.

Слушатели магистратуры Академии приняли участие в международном мероприятии
Слушатели магистратуры Правоохранительной академии Республики Узбекистан приняли участие в международной научно-практической конференции на тему: «Развитие современной юридической науки: теория и практика», организованной Академией правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан.
В ходе конференции обсуждены актуальные вопросы и современные тенденции развития юридической науки, внедрение инновационных подходов в данной сфере, новые форматы правового регулирования общественных отношений, вопросы имплементации передовых достижений юридической науки и международного права в правоприменительную практику, а также развития системы подготовки юридических кадров с широким внедрением информационно-коммуникационных технологий.
По итогам конференции участниками выработан ряд предложений и рекомендаций по расширению процесса межрегиональной и межведомственной интеграции профессорско-преподавательского состава и представителей научного сообщества в осуществлении научных исследований в области юриспруденции в целях дальнейшего развития юридической науки.