Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси “Тергов фаолияти” йўналиши бўйича бакалавриати қабулига дастлабки танлов натижалари
Vazirlar Mahkamasining 2023 yil 6 apreldagi 143-son qarori bilan tasdiqlangan “O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatiga o‘qishga qabul qilish va o‘qitishni tashkil etish tartibi to‘g‘risida”gi Nizomga (Nizom) asosan dastlabki tanlovdan o‘tgan nomzodlar to‘g‘risidagi ma’lumotlar e’lon qilinadi:
Harbiylashtirilmagan yo‘nalish  bo‘yicha 1-ilovaga muvofiq;
Harbiylashtirilgan yo‘nalish bo‘yicha 2-ilovaga muvofiq.
Nizomning 48-bandiga asosan Akademiyaning “tergov faoliyati” yo‘nalishida maxsus psixologik tanlov, yozma imtihon va test sinovlarida ishtirok etish uchun quyidagi tartibda va miqdorda to‘lov undiriladi:
maxsus psixologik tanlov va yozma imtihonda ishtirok etish uchun barcha talabgorlardan bazaviy hisoblash miqdorining yarim baravari miqdorida;
test sinovlarida ishtirok etish uchun test sinovlari tashkil etilayotgan o‘quv yilidan avvalgi yillarda ta’lim muassasalarini tugatgan nomzodlardan (to‘liq davlat ta’minotidagi shaxslar, «Ijtimoiy himoya yagona reyestri» axborot tizimida ro‘yxatga olingan shaxslar va ularning farzandlari hamda «Yoshlar daftari»ga kiritilgan yoshlar bundan mustasno) bazaviy hisoblash miqdorining yarim baravari miqdorida.
Maxsus psixologik tanlov, yozma imtihon va test sinovida ishtirok etmagan talabgorlarga to‘lov qaytarilmaydi.
Maxsus psixologik tanlov va yozma imtihonda ishtirok etish uchun to‘lov 2024 yil 3 iyun kunigacha qabul qilinadi.
To‘lov bo‘yicha invoys nomzodning shaxsiy kabinetida shaklantirilgan (to‘lovni amalga oshirilishi lozimligi haqida sms yuborilgan).
Shuningdek, “Tergov faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha maxsus psixologik tanlov hamda yozma imtihon (diktant) joriy yilning 9 iyun kuni Nukus shahri, Toshkent shahar va viloyatlar markazlarida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Nomzodlar tegishli to‘lovni joriy yil 3 iyunga k,adar amalga oshirishi lozim.
Imtihon o‘tkazish vaqti va manzillari haqida to‘liq ma’lumotni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligining (www.uzbmb.uz/) maxsus elektron platformasi, shuningdek, Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatiga kirish imtihonlari bilan bog‘liq yangiliklar bilan Akademiyaning rasmiy veb-sayti (www.proacademy.uz) orqali tanishib borishingiz mumkin.

"Initial Selection Results for the Bachelor's Program in 'Investigation Activities' at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan
Information about candidates who passed the initial selection is published based on the Regulations 'On the Procedure for Admission and Organization of Bachelor's Studies at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan,' approved by Resolution No. 143 of the Cabinet of Ministers on April 6, 2023:
According to Appendix 1 for the non-militarized direction;
According to Appendix 2 for the militarized direction.
Based on Clause 48 of the Regulations, the following fees will be charged for participation in the special psychological test, written exam, and test examinations for the 'Investigation Activities' direction at the Academy:
All applicants are charged half of the base calculation amount for participating in the special psychological test and written exam;
Candidates who graduated from educational institutions in the years before the year in which the test examinations are organized (excluding individuals under full state support, those registered in the 'Unified Social Protection Registry' information system, and young people included in the 'Youth Book') are charged half of the base calculation amount for participating in the test examinations.
Payments will not be refunded to applicants who do not participate in the special psychological test, written exam, and test examinations.
The fee for participating in the special psychological test and written exam must be paid by June 3, 2024.
An invoice for payment has been generated in the candidate's personal account (an SMS has been sent regarding the need to make a payment).
Additionally, the special psychological test and written exam (dictation) for the 'Investigation Activities' direction are planned to be held on June 9 of this year in the city of Nukus, Tashkent city, and regional centers.
Candidates must make the relevant payment by June 3 of this year.
Detailed information about the exam time and locations can be found on the special electronic platform of the Agency for Assessment of Knowledge and Skills under the Ministry of Higher Education, Science, and Innovation (www.uzbmb.uz/), as well as through updates related to the entrance exams for the  Law Enforcement Acadmy's bachelor's program on the official website of the Academy (www.proacademy.uz).