Magistraturaning “Tergov faoliyati” mutaxassisligi bo‘yicha qabul tugashiga 5 kun qoldi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2024/2025 o‘quv yili uchun “Tergov faoliyati” mutaxassisligi bo‘yicha ta’limning kunduzgi shakli uchun magistraturaga qabul boshlangani ma’lum qilinadi.
Magistraturaga tanlov vakolatli davlat organlarining surishtiruv va tergov faoliyatini amalga oshiruvchi tuzilmalarida hamda prokuratura organlarida kamida 3 yil xizmatni o‘tagan «Yurisprudensiya» bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha tayanch oliy yuridik ma’lumotga ega amaldagi xodimlari (harbiy xizmatchilari) orasida o‘tkaziladi.
Nomzodlar tomonidan hujjatlar 10 maydan 10 iyunga qadar Oliy ta’lim, fan va Innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligining “mydtm.uz” elektron platformasi (my.uzbmb.uz) orqali taqdim etiladi.
Kirish imtihonlari avgust oyida bir kunda uch bosqichda, ya’ni test shaklida o‘tkaziladigan maxsus psixologik tanlov, yozma imtihon va chet tilidan test sinovi orqali amalga oshiriladi.
2024/2025 o‘quv yilida Akademiya magistraturasi Tergov faoliyati mutaxassislik bo‘yicha ta’limning kunduzgi shakli uchun jami 47 ta (davlat granti) qabul parametri tasdiqlangan.
Magistraturaning “Prokurorlik faoliyati”, “Korrupsiyaga qarshi kurashish”, “Inson huquqlariga oid xalqaro huquq” hamda “Prokurorlik faoliyati SIRTQI va KЕCHKI” mutaxassisliklariga qabul 10 iyundan – 31 iyulga qadar “mydtm.uz” elektron platformasi (my.uzbmb.uz) orqali tashkil etiladi va bu haqda qo‘shimcha batafsil e’lon beriladi.
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasiga qabul qilish va o‘qitishni tashkil etish tartibi to‘g‘risidagi nizom bilan quyidagi havola orqali tanishishingiz mumkin: http://lex.uz/uz/docs/6425532.

Осталось 5 дней до окончания приема в магистратуру по направлению «Следственная деятельность»
Продолжается прием в магистратуру по очной форме обучения по специальности «Следственная деятельность» на 2024/2025 учебный год в Правоохранительной академии Республики Узбекистан.
Конкурс в магистратуру проводится среди действующих сотрудников (военнослужащих), отслуживших в подразделениях уполномоченных государственных органов, осуществляющих дознание и следственную деятельность, а также органах прокуратуры не менее 3-х лет, имеющих базовое высшее юридическое образование бакалавриата по специальности «Юриспруденция».
За сотрудниками, принятыми в магистратуру, на период обучения сохраняется занимаемая должность и среднемесячная заработная плата.
Учеба осуществляется в очной форме, продолжительность обучения – 1 год.
Документы кандидатов принимаются с 10 мая по 10 июня через электронную платформу «mydtm.uz» (https://my.uzbmb.uz) Агентства по оценке знаний и навыков при Министерстве высшего образования, науки и инноваций.
Вступительные экзамены будут проведены в августе в течении одного дня в виде специального психологического тестирования, письменного экзамена и теста по иностранному языку.
Прием на другие специальности магистратуры, в частности, «Прокурорская деятельность» в очной, заочной и вечерней формах обучения, а также «Борьба с коррупцией» и «Международное право по правам человека» организуется с 10 июня по 31 июля через электронную платформу «mydtm.uz» (https://my.uzbmb.uz).
С Положением о порядке поступления и организации обучения в магистратуре Правооханительной академии Республики Узбекистан можно по следующей ссылке: http://lex.uz/uz/docs/6425532
Новости, связанные с вступительными экзаменами в магистратуру Академии, доступны на официальном сайте Академии (www.proacademy.uz), официальных страницах в социальных сетях:
www.facebook.com/ProsecutorAcademy ,
Информацию о поступлении в магистратуру Академии также можно узнать по номеру телефона 71-202-04-96 (внутр.: 1795 и 1716).