O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi marketing sohasida mutaxassis vazifasiga tanlov e’lon qiladi (muddatli shartnoma asosida vaqtinchalik ish)
Akademiya haqida: O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Jinoyatlarni tergov qilish sohasida malakali kadrlarni tayyorlashning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish to‘g‘risida”gi 2022 yil 28 noyabrdagi PF–257-sonli Farmoniga asosan Bosh prokuratura Akademiyasi negizida O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasini tashkil etildi.
Hozirgi vaqtda Akademiya faoliyatiga vaqtinchalik asosda marketing sohasidagi bosh mutaxassisni jalb qilish zarurati mavjud. Bosh mutaxassis tomonidan taqdim etilgan hujjatlar ma’qullangan taqdirda, u bilan Akademiya o‘rtasida ikki tomonlama fuqarolik huquqiy shartnoma imzolanadi.
Akademiya rahbariyatining topshirig‘i bo‘yicha akademiyada marketing soxasida xizmat ko‘rsatish haqidagi kelishuvga ilova qilingan bajariladigan ishlar kalendar-rejasiga muvofiq, quyidagi xizmatlarni (keyingi o‘rinlarda – “xizmatlar”) ko‘rsatish:
- Akademiyani strategik rivojlantirish, moliyaviy mustaqilligini ta’minlash yuzasidan takliflarni ishlab chikish.
- O‘zbekistonda faoliyat yuritayotgan barcha oliy ta’lim muassalarida belgilangan kontraktlarni mikdorini o‘rganib chiqib Akademiya rahbariyatiga yillik kontraktlarni belgilash yuzasidan takliflar kiritish;
- Akademiyani budjetdan tashqari tushumlarni oshirish uchun loyiha va takliflarni ishlab chiqish rahbariyatga kiritish, ijrosini nazorat qilish;
- Akademiya noshirlik faoliyati yo‘lga qo‘yish uchun moliyalashtirish nazorat kilish;
- Akademiyani oliy ta’lim sohasida raqobatbardoshligini oshirish yuzasidan rahbariyatga takliflarni kiritish;
- Xalkaro va milliy tajribani o‘rganib chiqib Akademiya negizida turli kurslarni tashkillashtirish yuzasidan taklif va loyihalarni ishlab chiqish;
- oliy, tugallanmagan oliy ma’lumot va budjet tashkilotlari moliya, ish tajribasi;
- marketing sohasi hujjatlarni ishlab chiqish hamda rasmiylashtirishga oid nizomlar, yo‘riqnomalar va boshqa rahbariy hujjatlarni bilish;
- o‘zbek va rus, ingliz (ustunlik beriladi) tillarini yaxshi bilish.
Mazkur ish muddati 6 (olti) oyga belgilangan bo‘lib, kelgusida zaruratga ko‘ra, fuqaro muddatli mehnat shartnomasi asosida Akademiyaga ishga qabul qilinishi mumkin.
Bajarilgan ish uchun to‘lov miqdori taraflar kelishuvi bilan belgilanadi va talabgorga bajarilgan ish natijasiga ko‘ra to‘lanadi, to‘lov miqdori tanlov natijalariga ko‘ra uch milliondan o‘n ikki million so‘mgacha.
Talablar: tashabbuskorlik, jamoa bilan hamnafas ishlash, berilgan topshiriqlarni o‘z vaqtida sifatli bajarish.

Правоохранительная академия Республики Узбекистан объявляет конкурс на должность специалиста в области маркетинга (временная работа на основе срочного договора)
Об Академии: На основании Указа Президента Республики Узбекистан от 28 ноября 2022 года № УП–257 «О внедрении качественно новой системы подготовки квалифицированных кадров в сфере расследования преступлений» на базе Академии Генеральной прокуратуры создана Правоохранительная академия Республики Узбекистан.
В настоящее время существует необходимость привлечения на временной основе главного специалиста в области маркетинга для деятельности Академии. В случае одобрения документов, представленных главным специалистом, между ним и Академией будет подписан двусторонний гражданско-правовой договор.
Оказание следующих услуг (далее – услуги) в соответствии с календарным планом выполняемых работ, прилагаемым к соглашению об оказании услуг в области маркетинга в Академии, по поручению руководства Академии:
- разработка предложений по стратегическому развитию Академии, обеспечению ее финансовой независимости;
- изучение размеров контрактов, установленных во всех высших учебных заведениях, действующих в Узбекистане, и внесение предложений руководству Академии по установлению годовых контрактов;
- разработка проектов и предложений по увеличению внебюджетных поступлений Академии, представление их руководству, контроль за исполнением;
- контроль финансирования для налаживания издательской деятельности Академии;
- внесение предложений руководству по повышению конкурентоспособности Академии в сфере высшего образования;
- изучение международного и национального опыта и разработка предложений и проектов по организации различных курсов на базе Академии.
- высшее, незаконченное высшее образование и опыт работы в финансовой сфере бюджетных организаций;
- знание положений, инструкций и других руководящих документов по разработке и оформлению документации в области маркетинга.
- хорошее знание узбекского и русского языков, английский язык (предпочтительно).
Срок данной работы установлен на 6 (шесть) месяцев, в дальнейшем, при необходимости, гражданин может быть принят на работу в Академию на основе срочного трудового договора.
Инициативность, умение работать в команде, своевременное и качественное выполнение поставленных задач.
Рабочее время составляет 40 часов, пятидневный рабочий режим в неделю.
Кандидат должен лично обратиться в Отдел кадров Академии с гражданским паспортом или ID-картой и предоставить соответствующие документы (документ, удостоверяющий личность, объективку, диплом о высшем образовании и его приложение, копию трудовой книжки, справку об ИНН). После изучения представленных документов, при необходимости, с кандидатом будет проведено собеседование в составе комиссии.