O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi Jamoatchilik bilan aloqalar bo‘limiga operator-montajchi vazifasiga tanlov e’lon qiladi (fuqarolik-huquqiy shartnoma asosida muayyan muddatga).
Akademiya haqida: O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 28 noyabrdagi “Jinoyatlarni tergov qilish sohasida malakali kadrlarni tayyorlashning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish to‘g‘risida”gi PF–257-son Farmoniga asosan Bosh prokuratura Akademiyasi negizida O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tashkil etildi.
Akademiya o‘z faoliyatini ochiq va shaffof tarzda amalga oshiradi. Shu munosabat bilan, ta’lim dargohi imidjini shakllantirish, yurtimizda olib borilayotgan keng ko‘lamli islohotlarda Akademiya tashabbuskorligini ko‘rsatish maqsadida Akademiya faoliyatiga vaqtinchalik asosda Jamoatchilik bilan aloqalar bo‘limiga operator-montajchi mutaxassis jalb qilish ehtiyoji mavjud. Mutaxassis tomonidan taqdim etilgan hujjatlar ma’qullangan taqdirda, u bilan Akademiya o‘rtasida ikki tomonlama fuqarolik huquqiy shartnoma imzolanadi.
Operator-montajchi quyidagi vazifalarni bajaradi:
Akademiya Jamoatchilik aloqalar bo‘limida faoliyat yuritadi va bevosita Bo‘lim boshlig‘iga bo‘ysunadi.
Akademiyadagi ta’lim va ilmiy jarayonlarni video va foto materiallarini syomka qilish, montaj qilish va ularga ishlov berish orqali sifatli media kontentni yaratish.
Akademiya imidjini shakllantirishga xizmat qiladigan sifatli promo-rolik, imidj-rolik, prezentatsion rolik, intervyular, ko‘rsatuvlar, podkastlar va tegishli yo‘nalishlarda ijtimoiy roliklar tayyorlash.
Akademiyadagi tadbirlarni sifatli foto va videosyomkasini ta’minlash, ishlov berish va tayyor mediakontent yaratish.
Foto, video va boshqa mediamahsulotlarni arxivlashtirish, saqlash va xavfsizligini ta’minlash.
Akademiya talabalari mediato‘garagi faoliyatiga ko‘maklashish.
Nomzod oliy (yoki tugallanmagan oliy) yoki o‘rta (yoki o‘rta-maxsus) ma’lumotga ega bo‘lishi.
18 yoshdan kichik, 40 yoshdan katta bo‘lmasligi.
Operatorlik va montajerlik sohasida tajribaga ega bo‘lishi nomzod uchun afzallik beradi.
O‘z faoliyati sohasida zamonaviy texnikalar va dasturlarda ishlash ko‘nikmalariga ega bo‘lishi.
Prokuratura organlarida mutaxassis sifatida jalb qilingan xodim sifatida namunaviy shaxsiy fazilatlarga ega bo‘lish.
Talabgor Akademiya Kadrlar bo‘limiga fuqarolik pasporti yoki ID kartasi bilan shaxsan murojaat qilib, tegishli hujjatlar (shaxsini tasdiqlovchi hujjat, obyektivka, oliy ta’lim olganlik haqida hujjat (uning ilovasi), mehnat daftarchasi nusxasi, STIR, PINFL ma’lumotnomasi)ni taqdim etishi lozim. Taqdim etilgan hujjatlar o‘rganib chiqilganidan so‘ng, zaruratga ko‘ra talabgor bilan komissiya tarkibida suhbat o‘tkaziladi.

Объявляется конкурс на должность оператора-монтажера
Правоохранительная академия Республики Узбекистан объявляет конкурс на должность оператора-монтажера в Отдел по связям с общественностью (на основании гражданско-правового договора на определенный срок).
Об Академии: В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 28 ноября 2022 года № ПФ–257«О внедрении качественно новой системы подготовки квалифицированных кадров в сфере расследования преступлений», на базе Академии Генеральной прокуратуры создана Правоохранительная академия Республики Узбекистан.
Исходя из этого, в целях освещения деятельности Академии в средствах массовой информации, формирования устойчивого имиджа учебного заведения, имеется необходимость привлечения оператора-монтажера в отдел по связям с общественностью Академии на договорной основе. В случае одобрения представленных кандидатом документов между ним и Академией будет заключен двусторонний гражданско-правовой договор.
Оператор-монтажер выполняет следующие задачи:
осуществляет деятельность в составе Отдела по связям с общественностью и подчиняется непосредственно руководителю Отдела;
осуществляет съёмку образовательных и научных процессов в Академии, монтаж и обработку видео и фотоматериалов, создает качественный медиаконтент;
осуществляет подготовку качественных промо-роликов, имидж-роликов, презентационных роликов, интервью, передач, подкастов и социальных роликов по актуальным направлениям, служащих формированию имиджа Академии;
обеспечивает качественную фото и видеосъемку мероприятий в Академии, обработку и создание готового медиаконтента;
создание и обновление архива фото, видео и другой медиапродукции, обеспечение его сохранности;
обеспечивает своевременное и качественное выполнение поручений начальника Отдела по связям с общественностью Академии, отчетность о проделанной работе;
поддержка деятельности медиакружка с участием студентов Академии.
среднее или среднее специальное образование (высшее или незаконченное высшее образование приветствуется);
Возраст: не моложе 18 лет, не старше 40 лет.
Наличие опыта работы в оператора и монтажера приветствуется.
Кандидату необходимо владеть навыками работы с современной техникой и программным обеспечением в сфере своей деятельности.
Обладать образцовыми личными качествами как сотрудник, принятый на должность специалиста в прокуратуру.
Срок работы: данный срок работы устанавливается на 6 месяцев, и в дальнейшем, при необходимости, гражданин может быть принят на работу в Академию на основании трудового договора.
Необходимые качества: ответственность и профессионализм, инициативность, слаженная работа в коллективе, своевременное и качественное выполнение поставленных задач.
Кандидату необходимо лично обратиться в отдел кадров Академии с паспортом или удостоверением личности гражданина и представить соответствующие документы (удостоверение личности, объективка, документ об образовании (приложение к нему), копию трудовой книжки, СТИР, справка ПИНФЛ). По итогам изучения документов, при необходимости с заявителем будет проведено собеседование в составе комиссии.