Qo‘shma loyiha doirasida AQSH Davlat departamenti vakillarining Akademiyaga tashrifi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga AQSH Davlat departamenti terororizmga qarshi kurashish byurosining budjet direktori A.Nosir va Markaziy Osiyo bo‘yicha dastur vakili B. Sterns tashrif buyurdi. Tadbirda Akademiya faoliyatiga jalb qilingan ekspert R.Djoys ham ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida tomonlar “Mintaqaviy muloqot” XNNT va AQSH Davlat departamentining Terrorizmga qarshi kurash byurosi bilan hamkorlikda jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish sohasida murabbiylik va o‘qitish bo‘yicha qo‘shma loyihani amalga oshirish masalalarini muhokama qildilar.
Shuningdek tomonlar kelgusida huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlari uchun AQSHlik ekspertlar ishtirokida maxsus malaka oshirish o‘quv kurslari, dasturlarni tashkil etish hamda o‘quv modullarini xorijiy amaliyot asosida takomillashtirish yuzasidan fikr almashdilar.
Tashrif davomida xorijiy hamkorlar Akademiyadagi ta’lim infratuzilmasi hamda ilmiy va ta’lim faoliyatini tashkil etish jarayonlari bilan yaqindan tanishdilar.

Visit of U.S. State Department Representatives to the Academy as Part of a Joint Project
Representatives from the U.S. State Department, including the Director of Budget of the Bureau of Counterterrorism, A. Nasir, and the Program Representative for Central Asia, B. Stearns, visited the Law Enforcement Academy. The event was also attended by R. Joyce, an expert involved in the activities of the Academy.
During the meeting, the parties discussed the implementation of a joint project on training and mentoring in the field of combating money laundering and financing of terrorism, conducted in cooperation with the non-governmental organization “Regional Dialogue” and the Bureau of Counterterrorism of the U.S. State Department.
The parties also exchanged views on organizing specialized training courses and programs involving American experts for law enforcement officers in the future, as well as enhancing training modules based on international practices.
During the visit, the foreign partners became acquainted with the educational infrastructure and the processes of organizing scientific and educational activities at the Academy.