“Odam savdosi bilan bog‘liq jinoyatlarni tergov qilish ustidan prokurorlik nazoratini samaradorligini oshirish masalalari” mavzusida trening o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tashkil etilganining ikki yilligi munosabati bilan tashkil etilgan turkum tadbirlar doirasida YEXHTning O‘zbekistondagi loyihalari koordinatori bilan hamkorlikda Buyuk Britaniya ekspertlari ishtirokida “Odam savdosi bilan bog‘liq jinoyatlarni tergov qilish ustidan prokurorlik nazoratini samaradorligini oshirish masalalari” mavzusida seminar-trening tashkil etildi.
Treningni o‘tkazishdan maqsad prokuratura organlari xodimlarining odam savdosi bilan bog‘liq jinoyatlarni tergov qilish va sud jarayonining amaliy faoliyatga oid salohiyatini oshirishdan iborat.
Seminar-treningni O‘zbekistan Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari Yevgeniy Vyacheslavovich Kolenko va YEXHTning O‘zbekistondagi loyihalari koordinatori Antti Karttunen o‘zlarining kirish so‘zlari bilan ochib berdilar.
Ikki kunlik tadbir jarayonida prokuratura organlari xodimlari odam savdosi bilan bog‘liq jinoyatlarni tergov qilish va sud amaliyoti sohasida xorijiy ekspertlar tajribalarini o‘rgandilar va sohaga oid salohiyatlarini oshirish imkoniga ega bo‘ldilar.

Training on the Topic: “Enhancing the Efficiency of Prosecutorial Oversight in the Investigation of Human Trafficking Crimes”
As part of an international conference marking the second anniversary of the establishment of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, a seminar-training was organized in cooperation with the OSCE Project Coordinator in Uzbekistan. The training, titled “Enhancing the Efficiency of Prosecutorial Oversight in the Investigation of Human Trafficking Crimes”, featured the participation of experts from the United Kingdom.
The training aimed to enhance the capacity of prosecutorial staff in investigating human trafficking crimes and practical activities related to judicial proceedings.
The event was inaugurated with welcoming speeches by Yevgeny Vyacheslavovich Kolenko, First Deputy Head of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, and Antti Karttunen, the OSCE Project Coordinator in Uzbekistan.
During the two-day seminar-training, prosecutorial staff had the opportunity to improve their skills and knowledge in investigating human trafficking crimes and judicial practices, drawing on international experience and practices.