O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi Ilmiy kengashning navbatdagi yig‘ilishida Akademiya mustaqil izlanuvchisi Sh.Sh.Uzakovning “12.00.09 – Jinoyat protsessi. Kriminalistika, tezkor-qidiruv huquq va sud ekspertizasi” ixtisosligi bo‘yicha “Dastlabki tergovda jabrlanuvchining huquqlari va qonuniy manfaatlarini prokuror tomonidan himoya qilish masalalari” mavzusida yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiyasining himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Tadqiqot doirasida dastlabki tergovda jabrlanuvchining huquqlari va qonuniy manfaatlarini prokuror tomonidan himoya qilish bilan bog‘liq munosabatlarni tartibga soluvchi milliy qonunchilik hamda amaliyotni rivojlantirishga qaratilgan nazariy qoidalar va amaliy tavsiyalar ishlab chiqilgan.
Akademiya jamoasi Shuhrat Sharapovich Uzakovni dissertatsiyani muvaffaqiyatli himoya qilganligi bilan tabriklaydi va kelgusidagi ilmiy va kasbiy faoliyatida ulkan zafarlar tilaydi!

The dissertation defense took place
At a regular meeting of the Academic Council of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, a dissertation was defended for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Law by independent applicant Sh.Sh. Uzakov. The dissertation was titled: “Issues of protecting the rights and legitimate interests of the victim by the prosecutor at the stage of preliminary investigation”, under the specialty 12.00.09 – Criminal procedure, Criminalistics, Operational-search activity, and forensic examination.
As part of the research, theoretical propositions and practical recommendations were developed to improve national legislation and law enforcement practices related to the protection of the rights and legitimate interests of the victim by the prosecutor at the stage of preliminary investigation.
Following the dissertation defense, the members of the Academic Council recommended the applicant for the award of the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Law.
The staff of the Academy extends its congratulations to Shukhrat Sharapovich Uzakov on the successful defense of his dissertation and wishes him continued success in his scientific and professional endeavors!