O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi Ilmiy kengashning navbatdagi yig‘ilishida Akademiya mustaqil izlanuvchisi Sh.Sh.Uzakovning “12.00.09 – Jinoyat protsessi. Kriminalistika, tezkor-qidiruv huquq va sud ekspertizasi” ixtisosligi bo‘yicha “Dastlabki tergovda jabrlanuvchining huquqlari va qonuniy manfaatlarini prokuror tomonidan himoya qilish masalalari” mavzusida yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiyasining himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Tadqiqot doirasida dastlabki tergovda jabrlanuvchining huquqlari va qonuniy manfaatlarini prokuror tomonidan himoya qilish bilan bog‘liq munosabatlarni tartibga soluvchi milliy qonunchilik hamda amaliyotni rivojlantirishga qaratilgan nazariy qoidalar va amaliy tavsiyalar ishlab chiqilgan.
Akademiya jamoasi Shuhrat Sharapovich Uzakovni dissertatsiyani muvaffaqiyatli himoya qilganligi bilan tabriklaydi va kelgusidagi ilmiy va kasbiy faoliyatida ulkan zafarlar tilaydi!

На очередном заседании Научного совета Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоялась защита диссертации на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам самостоятельного соискателя Академии Ш.Ш.Узакова на тему: «Вопросы защиты прав и законных интересов потерпевшего прокурором на стадии предварительного расследования» по специальности «12.00.09 – Уголовный процесс. Криминалистика. Оперативно-розыскная деятельность и судебная экспертиза».
В рамках исследования были разработаны теоретические положения и практические рекомендации по совершенствованию национального законодательства и правоприменительной практики в сфере защиты прокурором прав и законных интересов потерпевшего на стадии предварительного расследования.
По результатам защиты диссертации, членами Научного совета соискатель рекомендован к присвоению ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам.
Коллектив Академии поздравляет Шухрата Шараповича Узакова с успешной защитой диссертации и желает дальнейших успехов в научной и профессиональной деятельности!