O‘zbekiston Notarial palatasi mas’ul xodimlari ishtirokida seminar-trening tashkil etildi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Notarial palatasi mas’ul xodimlari va tajribali mutaxassislari – Yakkasaroy va Mirzo Ulug‘bek tumanlarida xususiy amaliyot bilan shug‘ullanuvchi notariuslar D.G‘ofurova hamda N.Meyliyevalar ishtirokida seminar-trening tashkil etildi.
Tadbirda Akademiya bakalavriatining “Tergov faoliyati” ta’lim yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalar ishtirok etishib, ular Notarial palata faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.
Seminarda fuqarolik huquqining dolzarb muammolari, xususan, vorislik va meros, qonun va vasiyat bo‘yicha vorislik, merosni egallash masalalari mavzusida huquqni qo‘llash amaliyotida uchrayotgan muammolar va ularning yechimi borasida muhokamalar o‘tkazildi.

Организован семинар-тренинг с участием ответственных сотрудников Нотариальной палаты Узбекистана
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан организован семинар-тренинг с участием ответственных сотрудников и опытных специалистов Нотариальной палаты Республики Узбекистан – частных нотариусов Д.Гафуровой и Н.Мейлиевой, осуществляющих деятельность в Яккасарайском и Мирзо-Улугбекском районах.
В мероприятии приняли участие студенты бакалавриата Академии по направлению подготовки «Следственная деятельность», которые получили возможность ближе познакомиться с деятельностью Нотариальной палаты.
В ходе семинара обсуждены актуальные проблемы гражданского права, в частности, вопросы наследования и наследства, наследования по закону и по завещанию, вопросы принятия наследства, а также проблемы, возникающие в правоприменительной практике по вопросам оформления наследства и пути их решения.