Akademiyada Rossiya Federatsiyasi Bosh prokuraturasi xodimlari uchun seminar-trening bo‘lib o‘tdi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Rossiya Federatsiyasi Bosh prokuraturasi xodimlari uchun Internet tarmog‘ida voyaga yetmaganlarga nisbatan zo‘ravonlik bilan bog‘liq jinoyatlarni amalga oshiruvchi shaxslarni aniqlash, ularning noqonuniy faoliyatini to‘xtatish, shuningdek, ushbu maqsadda dasturiy ta’minotni yaratish va undan samarali foydalanishga qaratilgan seminar-trening mashg‘ulotlari o‘tkazildi.
Bir haftalik o‘quv tadbiri doirasida bolalarga nisbatan zo‘ravonlikka qarshi kurashishga oid milliy qonunchilik, kompyuter-texnika va mobil kriminalistika, zamonaviy axborot texnologiyalaridan samarali foydalanish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Seminar-trening ishtirokchilari bilim va malakasini oshirish bilan birga, o‘z kasbiy faoliyatida ilg‘or usullar va texnologiyalarni joriy etishga qaratilgan amaliy ko‘nikmalarga ega bo‘ldilar.

В Академии прошел семинар-тренинг для сотрудников Генеральной прокуратуры Российской Федерации
В Академии состоялся семинар-тренинг для сотрудников Генеральной прокуратуры Российской Федерации, посвященный вопросам выявления лиц, совершающих преступления, связанные с насилием в отношении несовершеннолетних в сети Интернет, а также прекращения их противоправной деятельности. В рамках мероприятия особое внимание было уделено созданию и эффективному использованию программного обеспечения, направленного на противодействие подобным преступлениям.
В ходе недельного семинара участники обсудили вопросы национального законодательства, направленного на борьбу с насилием в отношении детей, возможности применения аппаратных средств компьютерно-технической и мобильной криминалистики, а также перспективы эффективного использования современных информационных технологий в данной сфере.
Участники мероприятия не только повысили уровень своих знаний и профессиональных компетенций, но и получили практические навыки внедрения передовых методов и технологий в повседневную деятельность.