Jinoiy odil sudlov jarayonida korrupsiyaviy xavf-xatarlarni minimallashtirish bo‘yicha trening
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida “O‘zbekistonda boshqaruvni yaxshilash: inklyuziv korrupsiyaning oldini olish” loyihasi doirasida “Mintaqaviy muloqot” nodavlat notijorat tashkiloti ko‘magida jinoiy odil sudlov jarayonida korrupsiyaviy xavf-xatarlarni minimallashtirishga qaratilgan amaliy trening o‘tkazildi.
Trening jinoyat huquqi va korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi xalqaro ekspertlar: Kventin Rid, Goran Klemenchich va Shayen Sharbatke tomonidan loyihani amalga oshirish jalb etilgan Akademiyaning Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha ilmiy-ta’lim markazi xodimlari uchun tashkil etildi.
O‘tkazilgan tadbir mutaxassislar malakasini oshirishga xizmat qilgani barobarida, tajriba almashish va kasbiy aloqalarni mustahkamlash uchun samarali platforma sifatida xizmat qildi.
Tadbir yakunlari korrupsiyaga qarshi kurash va huquqni muhofaza qiluvchi barqaror institutlarni rivojlantirish sohasidagi keyingi hamkorlik uchun mustahkam asos bo‘lib xizmat qildi.

Training on minimizing corruption risks in the criminal justice process
At the Law Enforcement Academy, within the framework of the project “Improving governance in Uzbekistan: inclusive prevention of corruption”, and with the support of the international NGO “Regional dialogue”, a practical training session was held on minimizing corruption risks in the criminal justice process.
The training was conducted by international experts in criminal law and anti-corruption: Quentin Reed, Goran Klemenčič, and Shayan Sharbatke, for the staff of the Academy’s Scientific and educational anti-corruption center, who were directly involved in the implementation of the project.
The event not only contributed to enhancing the qualifications of specialists but also served as a platform for experience sharing and maintaining professional connections.
The outcomes of the event laid a solid foundation for further cooperation in combating corruption and developing resilient law enforcement institutions.