“Birgalikda korrupsiyaga qarshi” mavzusida yoshlar tanlovi o‘tkazilmoqda
Yosh avlod e’tiborini korrupsiya muammolariga qaratish, ularning ijodiy tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda rag‘batlantirish maqsadida Rossiya Federatsiyasi Bosh prokuraturasi tomonidan “Birgalikda korrupsiyaga qarshi” mavzusida yoshlar tanlovi o‘tkazilmoqda.
Tanlovga 10-25 yosh oralig‘idagi yoshlar quyidagi 3 ta nominatsiya bo‘yicha ishtirok etadilar:
·     “Eng yaxshi plakat” (kompyuter dasturlari, planshetlar yordamida grafik tarzda qilingan, A3 formatda (297x420 mm) 15 mb dan oshmaydigan ishlar);
·     “Eng yaxshi rasm” (qo‘lda chizmachilik aksessuarlari – qalam, flomaster, rangli qalamlar, bo‘yoqlar, eskiz markerlari yordamida qo‘lda tayyorlangan A3 formatda (297x420 mm) 15 Mb dan oshmaydigan ijod namunalari);
·     “Eng yaxshi videorolik” (umumiy hajmi 300 Mb oshmaydigan, 3840x2160 o‘lchamdan ortiq bo‘lmagan, mp4 formatda).
Tanlov g‘oliblari va sovrindorlari Tanlov ramzlari tushirilgan faxriy medallar, esdalik sovg‘alari, elektron sertifikatlar, shuningdek boshqa sovrinlar bilan taqdirlanadilar.
Tanlov yakunlarini sarhisob qilish, g‘olib va sovrindorlarni e’lon qilish 9-dekabr – “Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni” munosabati bilan o‘tkaziladi.

Проводится молодежный конкурс на тему: «Вместе против коррупции»
В целях привлечения внимания молодого поколения к проблемам коррупции, поддержки и поощрения их творческих инициатив Генеральной прокуратурой Российской Федерации проводится молодёжный конкурс на тему: «Вместе против коррупции».
К участию в конкурсе приглашаются молодеж в возрасте от 10 до 25 лет по следующим трем номинациям:
• «Лучший плакат» (графические работы, выполненные с помощью компьютерных программ или планшетов, в формате А3 (297×420 мм), объемом не более 15 МБ);
• «Лучший рисунок» (работы, выполненные вручную с использованием художественных принадлежностей (карандаши, фломастеры, цветные карандаши, краски, маркеры и др.), в формате А3 (297×420 мм), объемом не более 15 МБ);
• «Лучший видеоролик» (видео в формате mp4, размером не более 300 МБ и разрешением не более 3840×2160 пикселей).
Победители и призёры конкурса будут награждены почётными медалями с символикой конкурса, памятными подарками, электронными сертификатами, а также другими призами.
Подведение итогов и объявление победителей состоится в честь «Международного дня борьбы с коррупцией» 9 декабря.
Примечание: приём заявок осуществляется через сайт www.anticorruption.life  с 1 мая по 1 октября текущего года.