Maxsus psixologik tanlov hamda yozma imtihon bo‘lib o‘tdi
2025-yil 1-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasining “Tergov faoliyati” bakalavriat ta’lim yo‘nalishiga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha maxsus psixologik tanlov va yozma imtihon (diktant) o‘tkazildi.
Imtihonlar Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar hamda Toshkent shahrida tashkil etildi va unda 2,4 ming nafardan ortiq talabgor ishtirok etdi.
Maxsus psixologik tanlovda talabgorlarga 50 ta test topshirig‘i va ularni ishlash uchun 40 daqiqa vaqt berildi.
Yozma imtihon esa audiomatn asosida diktant shaklida o‘tkazildi.
Maxsus psixologik tanlovda ham, yozma imtihonda ham maksimal ball 100 ballni tashkil etadi. Imtihon natijalari Bilim va malakalarni baholash agentligi tomonidan tekshirilib,  Akademiyaga taqdim etiladi.

On June 1, 2025, a special psychological assessment and a written examination (dictation) were conducted for admission to the bachelor’s degree program in “Investigative Activity” at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
The exams were organized across the Republic of Karakalpakstan, all regions, and the city of Tashkent. More than 2,400 candidates participated.
As part of the special psychological assessment, applicants were given 50 test questions to be completed within 40 minutes.
The written examination was conducted in the form of a dictation based on an audio text.
The maximum score for both the psychological assessment and the written examination is 100 points. The results are evaluated by the Agency for Knowledge and Qualifications Assessment and sent to the Academy.