Akademiya vakillarining Idoralararo komissiya yig‘ilishida ishtiroki to‘g‘risida
Bosh prokuratura huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamentida Jinoiy daromadlarni legallashtirishga, terrorizmni moliyalashtirishga va ommaviy qirg‘in qurolini tarqatishni moliyalashtirishga qarshi kurashish bo‘yicha Idoralararo komissiyasining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Komissiya yig‘ilishida Oliy sud, Davlat xavfsizlik xizmati, Ichki ishlar vazirligi, Bojxona qo‘mitasi, Markaziy bank, Istiqbolli loyihalar milliy agentligi, Iqtisodiyot va moliya vazirligi, Huquqni muhofaza qilish akademiyasi va boshqa idoralarning rahbar va xodimlari ishtirok etdi.
Yig‘ilishda kun tartibiga kiritilgan boshqa masalalar bilan bir qatorda jinoiy daromadlarni legallashtirishga, terrorizmni moliyalashtirishga va ommaviy qirg‘in qurolini tarqatishni moliyalashtirishga qarshi kurashish milliy tizimi ishtirokchilarini o‘qitish masalasi ham muhokama qilindi.
Akademiya vakili tomonidan bu sohada maxsus o‘quv dasturlari asosida davlat organlari va boshqa tashkilotlar xodimlarining malakasini oshirish va qayta tayyorlash Akademiya faoliyatining asosiy yo‘nalishlaridan biri etib belgilanganligi qayd etilib, ishtirokchilarga bu borada amalga oshirilgan ishlar va mavjud imkoniyatlar to‘g‘risida ma’lumot berildi.

Участие представителей Академии в заседании межведомственной комиссии
В Департаменте по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по противодействию легализации преступных доходов, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения.
В заседании комиссии приняли участие руководители и сотрудники Верховного суда, Государственной службы безопасности, Министерства внутренних дел, Таможенного комитета, Центрального банка, Национального агентства перспективных проектов, Министерства экономики и финансов, Правоохранительной академии и других ведомств.
Наряду с другими вопросами, включенными в повестку дня заседания, был обсужден также вопрос обучения участников национальной системы противодействия легализации преступных доходов, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения.
Представителем Академии отмечено, что одним из основных направлений деятельности Академии является переподготовка и повышение квалификации сотрудников государственных органов и других организаций на основе специальных учебных программ в данной области, а также была представлена информация о проведенной работе и имеющихся возможностях в этой сфере.