Birlashgan Arab Amirliklari Milliy qo‘mitasi delegatsiyasi tashrifi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga Birlashgan Arab Amirliklarining Jinoiy daromadlarni legallashtirish, terrorizmni  moliyalashtirish  va noqonuniy tashkilotlarni moliyalashtirishga qarshi  kurashish bo‘yicha Milliy qo‘mitasi Raisi o‘rinbosari  va Bosh kotibi Xamid Al-Zaabi boshchiligidagi delegatsiya tashrifi amalga oshirildi.
Tashrif davomida delegatsiyaga Akademiya faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, tarkibiy tuzilmasi, prokuratura va tergov organlari xodimlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirish tizimi, ilmiy va ta’lim jarayonlari to‘g‘risida batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, delegatsiya vakillari Akademiyaning moddiy-texnik bazasi, tinglovchilar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, amaliy ko‘nikmalarni o‘zlashtirishga qaratilgan infratuzilma, ta’lim jarayonida qo‘llanilayotgan zamonaviy texnologiyalar, yuridik klinika, kriminalistik poligon, laboratoriyalar, sud imitatsiyasi xonasi va boshqa amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazishga mo‘ljallangan maxsus xonalar, shuningdek, axborot-resurs markazi faoliyati bilan tanishdilar.
Akademiyaning ilm-fan, ta’lim va amaliyotning o‘zaro uyg‘unligiga asoslangan ta’lim faoliyati mehmonlarda katta qiziqish uyg‘otdi.

Visit of the delegation of the National Committee of the United Arab Emirates
A delegation led by Hamad Al-Zaabi, Deputy chairman and Secretary general of the National committee of the United Arab Emirates for combating money laundering, terrorist financing, and financing of illegal organizations, paid a visit to the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
During the visit, the delegation became acquainted with the main areas of the Academy’s activities, its structural divisions, and the system of training, retraining, and professional development for prosecutors and investigators. They also learned about the organization of the scientific and educational processes.
In addition, the delegation was introduced to the Academy’s modern educational infrastructure aimed at developing practical skills, as well as to the advanced technologies used in the educational process. The guests observed the work of the legal clinic, attended practical training sessions conducted at the forensic training ground, laboratories, mock courtroom, and other specialized training facilities. They also familiarized themselves with the operation of the information and resource center.
The Academy’s integrated approach, which combines science, education, and practice, attracted great interest from the guests.