Birlashgan Arab Amirliklari Milliy qo‘mitasi delegatsiyasi tashrifi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga Birlashgan Arab Amirliklarining Jinoiy daromadlarni legallashtirish, terrorizmni  moliyalashtirish  va noqonuniy tashkilotlarni moliyalashtirishga qarshi  kurashish bo‘yicha Milliy qo‘mitasi Raisi o‘rinbosari  va Bosh kotibi Xamid Al-Zaabi boshchiligidagi delegatsiya tashrifi amalga oshirildi.
Tashrif davomida delegatsiyaga Akademiya faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, tarkibiy tuzilmasi, prokuratura va tergov organlari xodimlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirish tizimi, ilmiy va ta’lim jarayonlari to‘g‘risida batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, delegatsiya vakillari Akademiyaning moddiy-texnik bazasi, tinglovchilar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, amaliy ko‘nikmalarni o‘zlashtirishga qaratilgan infratuzilma, ta’lim jarayonida qo‘llanilayotgan zamonaviy texnologiyalar, yuridik klinika, kriminalistik poligon, laboratoriyalar, sud imitatsiyasi xonasi va boshqa amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazishga mo‘ljallangan maxsus xonalar, shuningdek, axborot-resurs markazi faoliyati bilan tanishdilar.
Akademiyaning ilm-fan, ta’lim va amaliyotning o‘zaro uyg‘unligiga asoslangan ta’lim faoliyati mehmonlarda katta qiziqish uyg‘otdi.

Визит делегации Национального комитета Объединенных Арабских Эмиратов
Состоялся визит делегации, возглавляемой заместителем председателя и Генеральным секретарем Национального комитета Объединенных Арабских Эмиратов по противодействию легализации преступных доходов, финансированию терроризма и финансированию незаконных организаций Хамидом Аль-Зааби, в Правоохранительную Академию Республики Узбекистан.
В ходе визита делегация ознакомилась с основными направлениями деятельности Академии, структурными подразделениями, системой подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников органов прокуратуры и следствия, организацией научного и учебного процессов.
Кроме того, делегация ознакомилась с современной образовательной инфраструктурой, направленной на развитие практических навыков, современными технологиями, применяемыми в учебном процессе, деятельностью юридической клиникой, ознакомились с процессом проведения практических учебных занятий в криминалистическом полигоне, лабораториях, зале судебной имитации, других специальных учебных помещениях, а также работой информационно-ресурсного центра.
Деятельность Академии, основанная на взаимосвязи науки, образования и практики, вызвала большой интерес у гостей.