Aniqlik, tezlik, g‘alaba: otish tayyorgarligi bo‘yicha musobaqa
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 34-yilligi hamda Vatan himoyachilari kuniga bag‘ishlab bakalavriat talabalari o‘rtasida otish tayyorgarligi doirasida Makarov pistoletini noto‘liq qismlarga ajratish va yig‘ish tartibi bo‘yicha bo‘yicha musobaqa o‘tkazildi.
Musobaqada Akademiya bakalavriatining barcha kurslari talabalaridan iborat jamoalar ishtirok etdi. Ishtirokchilarning tayyorgarlik darajasi O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy xizmatchilari hamda Akademiya xodimlaridan iborat hakamlar hay’ati tomonidan baholandi. Belgilangan mashqni bajarishda aniqlik va tezkorlik asosiy baholash mezonlari sifatida belgilandi.
Musobaqa yakunlariga ko‘ra, birinchi o‘rinni “Prokurorlik faoliyati” ta’lim yo‘nalishi 1-kurs 2-guruh jamoasi egalladi. Ikkinchi o‘rin “Prokurorlik faoliyati” ta’lim yo‘nalishi 1-kurs rus tilida ta’lim oluvchi guruh jamoasiga nasib etdi. Uchinchi o‘rinni esa “Tergov faoliyati” ta’lim yo‘nalishi 1-kurs 1-guruh jamoasi qo‘lga kiritdi.
Musobaqa sog‘lom raqobat va sportcha bellashuv muhitida o‘tdi. G‘olib va sovrindor jamoalar kubok, diplom, medal hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Talabalarda amaliy ko‘nikmalarni shakllantirish, intizom va jamoaviylik ruhini mustahkamlashga qaratilgan bunday tadbirlarni Akademiyada doimiy va tizimli ravishda tashkil etish rejalashtirilgan.

At the Law Enforcement Academy, a competition in the partial disassembly and assembly of the Makarov pistol was held among undergraduate students as part of firearms training, dedicated to the 34th anniversary of the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and Defenders of the Motherland Day.
Teams consisting of undergraduate students from all years of study of the Academy took part in the competition. The participants’ level of training was assessed by a panel of judges that included servicemen of the National Guard of the Republic of Uzbekistan and staff members of the Academy. The main evaluation criteria were accuracy and speed in performing the prescribed exercise.
According to the results of the competition, first place was taken by the team of Group 2 of the 1st year of study in the “Prosecutorial Activities” program. Second place was awarded to the team of the Russian-language instruction group of the 1st year in the “Prosecutorial Activities” program. Third place was taken by the team of Group 1 of the 1st year in the “Investigative Activities” program.
The competition was held in an atmosphere of healthy competition and sportsmanship. The winners and prize winners were awarded a cup, diplomas, medals, and commemorative gifts.
The Academy plans to hold similar events on a regular and systematic basis, aimed at developing practical skills, discipline, and team spirit among students.