Xalqaro hamkorlik va ta’lim sohasidagi yangi tashabbuslar
Akademiyada BMTning Giyohvandlik va jinoyatchilik bo‘yicha boshqarmasi (UNODC) mintaqaviy vakolatxonasi rahbari O.Shtolpe hamda AQSH Davlat departamenti Xalqaro narkotik moddalar va huquqni muhofaza qilish ishlari bo‘yicha byurosi (INL) Toshkentdagi bo‘limi direktori N.Rettenmayer bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv Akademiyada joriy yilning 12-16-yanvar kunlari UNODC va INL ko‘magida prokuratura organlari tergovchilari hamda IIV tizimi ekspert-kriminalistlari uchun "Hodisa joyini boshqarish va ko‘zdan kechirish" mavzusida bo‘lib o‘tayotgan seminar-trening doirasida tashkil etildi.
Tadbirda UNODC va INL bilan kelgusi hamkorlik masalalari, shu jumladan Akademiyani xalqaro ta’lim xabiga aylantirish, hamkorlikda milliy hamda xorijiy huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlari salohiyatini oshirishga qaratilgan loyihalarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.

Новые инициативы в области международного сотрудничества и образования
Академии состоялась встреча с руководителем регионального офиса Управления ООН по наркотикам и преступности (УНПООН) О.Штольпе и директором отдела Бюро Государственного департамента США по борьбе с наркотиками и охране правопорядка (INL) в Ташкенте Н.Реттенмайером.
Встреча организована в рамках семинара-тренинга для следователей органов прокуратуры и экспертов-криминалистов Министерства внутренних дел на тему "Управление и осмотр места происшествия", который проходит в Академии с 12 по 16 января при поддержке УНПООН и INL.
В ходе мероприятия обсуждены вопросы дальнейшего сотрудничества с УНПООН и INL, включая развитие Академии как международного образовательного хаба и реализацию проектов, направленных на повышение квалификации сотрудников национальных и зарубежных правоохранительных органов.